0

پیشنهاد جدید نفتی ایران به 1+5

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158650
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پیشنهاد جدید نفتی ایران به 1+5

 

اخبار,اخبار اقتصاد ی,پیشنهاد جدید نفتی ایران به 1+5


 اخبار اقتصادی - پیشنهاد جدید نفتی ایران به 1+5

قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ارائه پیشنهادی به سران کشورهای 1+5 از آمادگی تهران به منظور امضای قراردادهای تامین فاینانس به صورت «برد- برد» طرح‌های پتروشیمی با کشورهای اروپایی خبر داد و اعلام کرد: عربستان و قطر توان رقابت با صنایع پتروشیمی ایران را ندارند.

به گزارش مهر محمدحسن پیوندی با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و 1+5، گفت: امضای قرارداد با شرکت های بزرگ پتروشیمی جهان به توافق نهایی بین ایران و کشورهای 1+5 باز می گردد.

وی با اعلام اینکه اگر طرف مقابل گروه مذاکره کننده با جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در قبال ایران پایبند باشد، احتمال توافق وجود دارد، افزود: صنایع پتروشیمی ایران به دنبال امضای قراردادهای «برد – برد» با شرکت های خارجی است.

قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه قطعا کشورهای اروپایی با امضای قراردادهای تامین فاینانس طرح های جدید پتروشیمی مشمول این توافق های «برد – برد» خواهند شد، در تشریح مزیت های توسعه و سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران، افزود: تنوع خوراک مهمترین مزیت سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران است.

سخنگوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه ایران بر خلاف عربستان سعودی و قطر دارای تنوع انواع خوراک گاز طبیعی و خوراک مایع است، گفت: هم اکنون ظرفیت تولید نفت خام در عربستان به بیش از 10 میلیون بشکه رسیده و این کشور از توان تولید بیش از 10 تا 12 میلیون بشکه نفت برخوردار نیست.

پیوندی با اشاره به برنامه های افزایش ظرفیت تولید نفت خام و گاز طبیعی ایران، افزود: اما ایران با در اختیار داشتن پتانسیل بالای تولید نفت و گاز جذاب ترین کشور جهان برای توسعه صنایع پتروشیمی است.

قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: علاوه بر خوراک گاز و مایع، دسترسی به آب های آزاد، خط ساحلی گسترده، نزدیکی به بازارهای مصرف بزرگی همچون چین، هند و شرق آسیا، توان بالای مهندسی و ساخت داخل از دیگر مزیت های توسعه صنعت پتروشیمی در ایران است.
اخباراقتصادی - مهر

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

شنبه 24 خرداد 1393  2:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها