0

روحانی:منتظر روزی هستیم که بیاید و افراط را برای همیشه پایان دهد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158650
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

روحانی:منتظر روزی هستیم که بیاید و افراط را برای همیشه پایان دهد

 


اخبار سیاسی - روحانی:منتظر روزی هستیم که بیاید و افراط را برای همیشه پایان دهد/هیچگاه وعده‌هایی که دادم را از یاد نخواهم برد

رییس جمهوری ادامه داد: منتظر روزی هستیم که بیاید و پرچم اعتدال و عدالت و پیشرفت و رفاه و بهبود زندگی مردم را برافراشته دارد؛ بیاید و صلح و دوستی و آشتی را برای همه مردم به ارمغان بیاورد.

همایش انتظار و امید صبح امروز، با حضور رییس جمهوری، دکتر حسن روحانی در وزارت کشور برگزار شد. 

به گزارش روزنو، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این مراسم گفت: ما منتظریم، منتظر روزی که بیاید و افراط را برای همیشه پایان دهد؛ امروز، امشب و فردا جشن امید همه ماست؛ جشن برای انتظار صبح امید و پایان شب یلدای طولانی غیبت. 

وی در ادامه افزود: امروز، امشب و فردا جشن امید همه ماست؛ جشن برای انتظار صبح امید و پایان شب یلدای طولانی غیبت؛ هر چقدر که غیبت آن عزیز طولانی تر شود، امید ما به روز ظهورش بیشتر و بیشتر خواهد شد؛ ما منتظریم، منتظر روزی که بیاید و افراط را برای همیشه پایان دهد. 

رییس جمهوری ادامه داد: منتظر روزی هستیم که بیاید و پرچم اعتدال و عدالت و پیشرفت و رفاه و بهبود زندگی مردم را برافراشته دارد؛ بیاید و صلح و دوستی و آشتی را برای همه مردم به ارمغان بیاورد. 
 

اخبار, اخباراجتماعی,جشن انتظار و امید

 

دکتر حسن روحانی تاکید کرد: او امام عدل است و امام عدالت است و او فرمانروای اعتدال است و او خواهد آمد تا مردم در کنار هم بهترین همزیستی و بهترین زندگی شکوهمند انسانی را تجربه کنند. 

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: چقدر زیباست که امسال ایام ولادتش و جشن بزرگ انتظار او مصادف شده با روزهای امید این مردم، حضور این مردم، شکوه این مردم و روزگار و روزی که مردم پرچم عزت و اعتدال را در این سرزمین برافراشتند. 

وی افزود: ما هم منتظر روز موعدیم و هم امیدوار به آن روز، البته منتظری که گوشه ای بنشیند و زانوی غم در بغل بگیرد و تحرکی نداشته باشد، آن انتظار جانسوز و جانگاه خواهد بود اما منتظری که تلاش می کند وزمینه و سفره را برای حضور همه آن وعده های آسمانی و مائده آسمانی آماده می سازد و شرایط را برای عدل و عدالت و انصاف آماده می کند، آن انتظار امید بخش است، فرح بخش و روح بخش است و به جامعه نشاط و تحرک می بخشد. 

دکتر حسن روحانی اظهار داشت: فرصت نبود، والا این مثال را می زدم که از سال 43 در انتظار فرج و بازگشت اماممان به سرزمینمان بودیم اما این انتظار نتوانست آن امیدمان را متحقق کند تا روزی که مردم به صحنه آمدند؛ با شور به صحنه آمدند با ایثار به صحنه آمدند به خیابان ها ریختند و باشعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی ایران زمینه را برای آن ظهور آماده کردند. 

رییس جمهوری با بیان این که همه دست به دست هم دادند، ادامه داد: 55 را می گویم، 56 را می گویم، 57 را می گویم، عید فطر، 17 شهریور، تاسوعا و عاشورایش را می گویم، این انتظاری بود فعالانه، کنشگرانه، انتظاری بود توام با حرکت، شور ایثار و فداکاری. 

وی بیان کرد: ما اگر منتظر واقعی باشیم و اگر انتظار ما به آن مرحله ای برسد، آن زمانی که عقل و خرد و اندیشه و درک و فهم و شناخت در جامعه و سراسر اذهان مردم را فرا بگیرد آن روزی است که دوران غیبت هم عین دوران ظهور خواهد شد و ما او را می بینیم. 

رییس دولت تدبیر و امید در ادامه افزود: ما خود باید از پشت دیوار غیبت خارج شویم والا او هست وحاضر است. این ما هستیم که به پشت دیوار خزیده‌ایم و باید با عقل و فهم و معرفتمان، نگاهمان نگاهی باشد به‌منزله‌المشاهده. 

وی تاکید کرد: ما غیر از 12 و 22 بهمن و شکوه های دفاع 8 ساله و صدها افتخار دیگر، پارسال این ایام، آن هم شعبانیه بود، آن هم روزهای میلاد سرور آزادگان و پرچمدارش و فرزندش امام سجاد(ع) بود. پارسال ملت ما چه کرد؟ همان ملتی که ماه ها قبل ناامیدی سراسر جامعه را فرا گرفته بود و بسیاری از مردم می گفتند مگر انتخابات هم تاثیری دارد؟ فایده‌ای دارد؟ حتی به خود من می گفتند تو چرا به صحنه آمدی و ثبت نام کردی و از این شهر به آن شهر سفر می کنی؟ مگر کشور را نمی شناسی؟ مگر نمی دانی مکانیزم صندوق رای چگونه است؟ 

دکتر روحانی افزود: اما شور مردم، نشاط مردم، حضور مردم و آن سخن تاریخی رهبر انقلاب که گفت صندوق رای حق‌الناس است، و گفت حتی آنهایی که به نظام علاقه ندارند، به خاطر کشورشان و ایرانشان پای صندوق رای بشتابند. 

رییس جمهوری ادامه داد: آن چنان فضایی در کشور ایجاد شد که روزهای خرداد، گویی خرداد دیگری هست. گویی روزهای نشاط و امید در کنار صندوق آرا آمده است. پارسال ما به همه جهانیان اعلام کردیم که در کشور ما رقابت ما جوانمردانه خواهد بود. اعلام کردیم که ما رو در روی هم صف نمی کشیم. ما در کنار صندوق رای به صف می ایستیم. 

وی تاکید کرد: ما در خرداد 92 امید آفریدیم، نه فقط در ایران بلکه در جهان. هر مسئولی به من گفت انتخابات پارسال ایران برای همه ما امیدآفرین بود. ما در کنار جشن بزرگ نیمه شعبان، جشن بزرگ انتظار، در کنار جشن بزرگی که به او می گوییم همچنان دلبسته اوییم یامهدی، ما به او می گوییم همچنان در انتظار او چشم به راهیم یا صاحب الزمان، ما به او می گوییم راهش و مسیرش را برای ظهور هموار می سازیم، ما به او می گوییم مهدی جان از خرداد پارسال ملت ما با دست و بازوان توانمندش خرافه ها را زدود. 

رییس دولت یازدهم افزود: ملت ما سال گذشته به مولایش و امامش در انتخابات سر فرود آورد و در برابر خرافه‌گران از او، از امام عصر عذرخواهی کرد. راه ملت ما در خرداد پارسال انتخاب شد. 

دکتر روحانی ادامه داد: گرچه انتخابات به معنای سرنوشت کشور است، و گرچه رئیس جمهور به عنوان منتخب کل ملت و خادم همه مردم خواهد بود و هست، و نه تنها دولت به معنای دولت همه‌ مردم خواهد بود و این دولت در برابر همه موافقان، حامیان، منتقدان و حتی مخالفان، سر تکریم و تعظیم فرو می ‌آورد، این دولت و حامیان واقعی اش گرچه گروهی با زبان تکریم با دولت سخن نگویند، اما پاسخ ما با آنها با ادب و احترام و کرامت خواهد بود. 

وی بیان کرد: ما برای صلح و ‌آشتی و برادری کنار هم جمع شدیم. امروز روز وحدت و اتفاق است. روز نفاق و شکاف و فاصله نیست. امروز روز برچسب برهم نیست، روز چسبندگی بیشتر جامعه است. 

رییس جمهوری گفت: اولین راهی که ملت در انتخابات پارسال برگزید و انتخاب کرد، راه اعتدال و میانه‌روی بود. این راه بازگشت ناپذیر خواهد بود. اعتدال و میانه‌روی به معنای انتخابی بین حق و باطل نیست. اعتدال به معنای انتخاب راهی بین راست و دروغ نیست؛ اعتدال به معنای راهی بین منفعت ملی و از بین بردن منافع ملی نیست، اعتدال یک روش است، اعتدال یک بینش است؛ اعتدال یعنی همان که سیره پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، سراسر زندگی و جمال و کمال و اخلاقش، سراسر اعتدال بود. 

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: اعتدال یعنی همان راه و روش و شیوه‌ای که منتظر او هستیم و امام دوازدهم هم همان راه و سیره پیامبر را عملی و اجرا خواهد کرد و اگر انحرافی پیش آمده، دین و قرآن واقعی را برای مردم تفسیر و تبیین می کند. اعتدال به این معناست که از افراط در جمع کردن دشمن و دشمن‌تراشی و در تفریط در زمینه دوستان و علاقمندان به ایران. 

وی افزود: اعتدال یعنی بین افراط در طرد دیگران، و تفریط در جذب مردم. اعتدال یعنی راهی که با همه انسان ها و مردم، با ادب و احترام سخن می گوییم و به پاسخی گوش می دهیم که آن هم توام با ادب و احترام باشد. 

رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: اعتدال یعنی مسیری که از عقل و خرد جمعی استفاده می کنیم. عقل و خردی که به ما می گوید باید منافع ملی را حفظ کنیم. عقل و خردی که می گوید ضمن حفظ فناوری، باید تحریم‌ها و سایه شوم تحریم ها را از سر مردم برداریم. 

دکتر روحانی عنوان کرد: خرد و عقلی که به ما می گوید ما باید دنبال صلح در منطقه و جهان باشیم. خردی که به ما می گوید اداره کشور، توسعه کشور، بدون مردم و حضور مردم و واگذاری امور به مردم امکان پذیر نخواهد بود. 

وی افزود: خرد و عقلی که به ما می گوید کشور از آن مردم است، هیچ صاحبی این کشور جز ملت ایران ندارد. عقل و خردی که به ما می گوید باید فقرها را بزداییم، تبعض های ناروا را کنار بگذاریم. این همه رنج مردم برای آلودگی محیط زیست باید با آن مقابله شود. خرد و عقلی که به ما می گوید ما در توسعه و پیشرفت نه همانند کشورهای همسایه و منطقه که حتی باید از آنها پیشی بگیریم. 

رییس جمهوری ادامه داد: خرد وعقلی که می گوید آن مصوبه 10 سال پیش که خاک می خورد، چشم انداز 20 ساله، که ایران کشوری است توسعه یافته. ما برای اینکه در مسیر خردورزی حرکت کنیم، باید از عقل و فکر و نظر همگان استفاده کنیم. که همه چیز در نزد همگان است. ما باید از افکار و اندیشه جامعه بهره برده و استفاده کنیم و راهی را که انتخاب کرده ایم ادامه دهیم. 

دکتر روحانی در ادامه گفت: جشن، جشن شماست. جشن ملت و مردم برای آمدن به صحنه و برای آنکه مردم آمده‌اند و به آینده خود و کشور خود امیدوار شده ‌اند. عده‌ای ولو اندک اما با افسار و ادوات تبلیغی فراوان می خواهند این امید را در دل مردم کمرنگ کنند. 

وی تاکید کرد: ما اعلام می کنیم به همه آنهایی که راهی و سخنی را برگزیده اند که با انتخاب مردم در تضاد است، مردم برای همیشه اعلام کرده اند که ما خشونت و افراطی گری را قبول نداریم. مردم در خرداد پارسال اعلام کردند یک ملت، یک دولت، یک حکومت. مردمی که در همه صحنه ها اعلام کرده‌اند هیچ گروه و جناحی حق ندارد، انقلاب را به نام خود مصادره کند. هیچ جناح و گروهی حق ندارد دفاع مقدس را به نفع جناح خود مصادره کند و یا رهبری نظام را برای خود مصادره کند. کشور ، قانون اساسی، رهبری، منافع ملی، آینده کشور مربوط به همه ملت است. همه اقوام، همه مذاهب. 

به گزارش روزنو، رییس جمهوری اشاره کرد: ایران از آن همه‌ ایرانیان است. ما به همه اقوام و مذاهب و ادیان احترام می گذاریم. ما به همه فرهنگها و خرده فرهنگ ها زیر پرچم والای بزرگ ایرانیت و اسلامیت احترام می گذاریم. آنچه در انتخابات پارسال که یک سال از روز بزرگ شما می گذرد، روزی که شما پای صندوق رفتید و انتخاب کردید، و 10 ماه از روز ما، یعنی روزی که دولت را تشکیل داده و کار را آغاز کردیم می گذرد، اما در این 10 و 12 ماه هیچگاه وعده‌هایی که داده‌ایم را از یاد نبرده و نخواهیم برد. 

وی افزود: اقلیت محترم است، همانطور که اکثریت محترم است، اما اقلیت حق ندارد آنچه اکثریت تصمیم گرفته است، به آن بی احترامی کند. آنچه به شما وعده داده شده است، این دولت به عنوان وظیفه آن را دنبال خواهد کرد. البته از دیرباز به ما یاد داده‌اند که الامور مرهونه باوقات. 

دکتر روحانی ادامه داد: دولت بر مبنای وعده‌هایی که به مردم داده است، در زمینه سیاست داخلی و خارجی و مسائل فرهنگی و در زمینه مسائل اقتصادی، گام های بلندی برداشته است؛ گرچه تا رسیدن به هدف هنوز راهی طولانی پیش رو دارد. اما من به عنوان خادم شما مردم، و به عنوان کسی که افتخار خدمتگزاری را در 24 خرداد پارسال بر دوش من گذاشتید به شما اعلام می کنم که کاملا به آینده این کشور امیدوار هستم. 

وی بیان کرد: دل های ما کاملا محکم است؛ ما کاملا متکی به لطف خدا و اتکا به حمایت مردم و توجهات اولیای خداوند و ولی‌عصر داریم. راه را به پیش خواهیم برد. شما امروز عزت ایران و ایران‌زمین را در سراسر جهان می بینید. چهره واقعی ایران و دولت ایران برای جهانیان بیش از پیش نمایان شده. هرجا در هر کشور هیچ کس نام ایران را با اهانت نمی برد. همه به ملت ایران، حتی به دولت به خاطر رای شما. اگر امروز ما قدرتمندانه حرکت می کنیم برای این است که همه می دانند این دولت برآمده از رای ملت ایران است. 

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی خاطرنشان کرد: همه از این ملت و از تاریخ این مردم با عظمت یاد می کنند اما یادمان باشد اگر می خواهیم همه با ادب با ما حرف بزنند، ما هم باید با ادب با دنیا حرف بزنیم. قاطعیت، انقلابی بودن، ایستادگی کردن، عزت، به معنای لحن ناسالم نیست. سخن ما سخن حُسن است و حسن است و راه ما راه حُسن و حسن. بنابراین ما در مسیر و راهی را که برگزیده‌ایم و انتخاب کرده‌ایم، چه در سیاست خارجی و چه در سیاست داخلی و چه در مسائل فرهنگی راه را ادامه خواهیم داد. ما مگر چه گفته‌ایم که برخی برآشفته‌اند؟ 

وی گفت: ما گفتیم فرهنگ از آن مردم است. مردم باید برای تعالی فرهنگ خود قدم بردارند. فرهنگ یعنی آنچه که ما با او زندگی می کنیم و خواهیم کرد. مگر بناست کسی فرهنگ را در کپسولی کند و در نسخه ای بنویسد و از داروخانه ای باید آن را خریداری کنیم؟ گویی عده‌ای هنوز در دوران حجر می اندیشند و فکر می کنند.

اخبار سیاسی - روز نو

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

شنبه 24 خرداد 1393  1:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها