0

احضار سعید زیباکلام به اتهام نقد توافق ژنو!

 
chmdch
chmdch
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 10
محل سکونت : تهران

احضار سعید زیباکلام به اتهام نقد توافق ژنو!

دنیای مجازی:دکتر سعید زیباکلام به خاطر نقد توافق ژنو و با فشار دولت به دادگاه احضار شد!

آزادی بیان


عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و رئیس اسبق اداره سازمان‌های بین‌المللی وزارت خارجه با بیان اینکه روز یکشنبه به دادسرای فرهنگ و رسانه و بازپرسی شماره دو مراجعه کرده گفت: «بازپرس پرونده به من اعلام کرد که به علت نقد توافق ژنو در دانشگاه علوم اقتصادی تهران در تاریخ 28 اردیبهشت 1393 به دادسرا احضار شده‌ام و در این باره تفهیم اتهام شدم.»
استاد فلسفه دانشگاه تهران در پاسخ به این سؤال رجا نیوز که مصداق عنوان اتهامی وی چه بوده است؟ گفت: «بازپرس محترم به من اعلام کرد بنا بر متن یکی از خبرگزاری‌ها، در آن سخنرانی گفته‌ام این چه دیپلماسی است که ما باید مدام دروغ بگوییم؟

ظریف می‌گوید بر اساس توافق‌نامه ژنو همه تحریم‌های شورای امنیت، تحریم‌های دوجانبه و چند جانبه برداشته خواهد شد.
قرار شد تا روز چهارشنبه بار دیگر به دادسرا مراجعه کنم و ضمن بیان دفاعیات خود، در نهایت تصمیم‌گیری شود که پرونده به دادگاه ارجاع خواهد شد یا خیر؟
گفتنی است پیش از این برخی از جلسات سعید زیباکلام در شهرهایی مثل بندر دیر، جهرم، لار، فسا همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه امیرکبیر لغو مجوز شده بود.
پیش از دکتر زیباکلام نیز تعدادی از منتقدان توافقنامه ضعیف ژنو از جمله حجت‌الاسلام دکتر سید محمود نبویان نماینده مردم تهران و کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد به خاطر نقد توافق ژنو به دادگاه احضار شده بودند.
این در حالی است که دکتر روحانی در تاریخ 15 بهمن 92 از اساتید دانشگاه‌ها خواسته بود تا به میدان آمده و از توافق ژنو حمایت کنند اما توضیح نداده بود که در قبال برخوردهای امنیتی و قضایی با اساتید منتقد این توافقنامه موضع دولت چه خواهد بود؟(کیهان)

سه شنبه 20 خرداد 1393  4:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها