0

پاپ فرانسیس: بجای سگ و گربه، فرزند بیاورید !

 
karkas074
karkas074
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 2109
محل سکونت : Qom

پاپ فرانسیس: بجای سگ و گربه، فرزند بیاورید !

(بسم الله الرحمن الرحیم)

پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها ضمن تاکید بر لزوم فرزندداری در خانواده و وفاداری میان زوجین، از فرهنگ غلط نگهداری سگ و گربه در خانه به شدت انتقاد کرد.


پاپ فرانسیس در موعظه این هفته خود در واتیکان، خطاب به خانواده ها با تاکید بر اهمیت ازدواج پایدار گفت: شاید نگهداری از سگ و گربه در خانه راحت تر از فرزندداری باشد، اما سرانجام پیری و تنهایی می رسد.

پاپ ضمن انتقاد شدید از ازدواج هایی که درآن زوجین تصمیم می گیرند تا برای راحتی و آزادی بیشتر، بچه دار نشوند گفت: عروس و داماد علاوه بر اینکه باید به یکدیگر وفادار و پایدار بمانند ، باید بچه دار نیز بشوند.

 


وی افزود: مواردی وجود دارد که مورد رضای حضرت مسیح (ع) نیست، مانند ازدواج هایی که در آن زوجین برای آزادی و راحتی بیشتر زاد و ولد نمی کنند. فرهنگ رفاه طلبانه ای که ده سال پیش ما را متقاعد به عدم زاد و ولد کرده،  تا راحت تر و با آزادی بیشتر زندگی کنیم.


پاپ گفت: شاید نگهداری از یک سگ و یا دو گربه راحت تر باشد ولی بدین ترتیب عشق و محبت به سوی این حیوانات می رود، اما سرانجام زندگی به پیری و تلخی تنهایی می رسد.  وفاداری در خانواده  در لحظات زیبا و  سخت،  باید وجود داشته باشد  و سعی بر حل مشکلات کند.

 

 

انتقاد پاپ از نگهداری حیوانات خانگی


موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات) نیز اخیرا اعلام کرد: ضریب مرگ و میرها در این کشور از درصد زاد و ولدها سبقت گرفته است. شمار مرگ و میرها در ایتالیا در سال 2012 میلادی به 612 هزار و 883 تن رسید که 19 هزار و 481 تن بیش از سال 2011 به شمار می رود. ضریب مرگ و میر در ایتالیا برابر با 10.3 تن در قبال هر یک هزار نفر است در حالی که درصد زاد و ولد در این کشور برابر با 9 نفر در قبال هر یک هزار نفر است و این کشور با پدیده گهواره های خالی دست و پنجه نرم می کند.


گفتنی است که ایتالیا از نظر شمار سالمندان دومین کشور پیر جهان محسوب می شود و هم اکنون در حال سبقت گرفتن از ژاپن نخستین کشور پیر جهان است.

اللهم عجل لولیک الفرج

یک شنبه 18 خرداد 1393  9:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها