0

نکته ها و نشانه های خرابی باتری موبایل و راه رفع آن

 
amir193
amir193
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 357
محل سکونت : بوشهر

نکته ها و نشانه های خرابی باتری موبایل و راه رفع آن

نکته ها و نشانه های خرابی باتری موبایل و راه رفع آن


در صورتی که احساس میکنید گوشی شما دچار مشکل شده است، چه بسا این مشکل از طرف باتری گوشی ایجاد شده باشد. در اینجا قصد داریم تا به شما ترفندهایی را معرفی کنیم که با علم به آنها میتوانید پی به این موضوع ببرید که آیا باتری گوشی شما سالم است یا خیر و در نهایت راههای رفع این مشکل ها را بیاموزید.

در ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که نشانه های خرابی باتری موبایل چیست؟
به طور کلی در هنگام خرابی باتری این مشکلات برای گوشی پیش میاید:


1- گوشی خود به خود خاموش میشود.
2- گوشی هنگ میکند.
3- تنظیمات تاریخ وساعت به هم میریزد.
4- تخلیه سریع باتری صورت میگرد.

و حال راههای پیش گیری از این مشکلات:
میبایست به این نکته مهم دقت کنیم که مشاهده یکی از این نوع مشکلات و تنها در یک مرتبه نشان دهنده خرابی باتری شما نیست، بلکه اگر باتری خراب باشد این نشانه ها به دفعات درگوشی ظاهر میشود.
هنگام شارژ باتری زمان لازم برای شارژ باتری موبایل فقط و فقط بین 45 دقیقه تا 1ساعت میباشد که اگر این زمان کمتر شود باعث میشود که باتری به اندازه کافی شارژ نشود و کارایی را که ما از باتری انتظار داریم به ما ندهد. و اما اگر این زمان بیشتر از یک ساعت شود باعث آسیب دیدن سلولهای داخلی باتری و در نتیجه کاهش طول عمر باتری میشود. ضمنا باید حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که قبل از اینکه باتری را شارژ کنید باید کاملا باتری تخلیه شده باشد. برای این منظور کافیست چند دقیقه قبل از شارژ باتری (کاملا تخلیه نشده) گوشی را روشن نگه دارید تا باتری به حالت ولتاژ صفر برسد و بعد میتوان آن را با خیالی آسوده تر شارژ کرد. اینکار باعث میشود اولا باتری گوشی تان کاملا ولتاژ نویی را به شما ارمغان دهد؛ ثانیا باعث افزایش طول عمر باتری میشود.

 

 

شنبه 17 خرداد 1393  4:09 AM
تشکرات از این پست
webone
webone
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : تیر 1395 
تعداد پست ها : 10
محل سکونت : تهران

پاسخ به:نکته ها و نشانه های خرابی باتری موبایل و راه رفع آن

باتری موبایل از جمله قطعاتی است که قابل تعمیر نیست در نتیجه اگر در صورت لزوم به تعویض باتری می تونید از فروشگاه سورن استفاده کنید .. SORENSTORE.COM

شنبه 29 شهریور 1399  5:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها