0

تهران دیروز به شهر موش ها تبدیل شد!

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

تهران دیروز به شهر موش ها تبدیل شد!

 دبیر کمیته ایمنی شورای شهر تهران با اشاره به آبگرفتگی جوی های خیابان ولیعصر در طوفان روز گذشته گفت: معابر گذر آب در این خیابان پر شده بود و موشها به سطح شهر آمده و تهران به شهر موشها بدل شده بود.

معصومه آباد در جلسه روز سه شنبه شورا با بیان اینکه طوفان دیروز زنگ خطری برای مدیریت بحران پایتخت بود گفت: مدیریت بحران اعلام کرد طوفان دیروز بحران نبود بلکه یک پدیده تغییر جوی بوده است. حال سئوال ما این است که چرا در یک پدیده تغییر جوی که تنها 25 دقیقه طول کشیده پنج نفر فوت کرده و 350 حادثه در شهر تهران رخ داده است.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری و آموزش خود ایمنی در کاهش آثار حوادث گفت: متاسفانه اتاق های خود ایمنی در سراهای محله به قالیشویی ها کرایه داده شده اند.

آباد ادامه داد: روز گذشته در مقابل ساختمان جام جم صدا و سیما آب به راه افتاده بود و سطح خیابان را موش فرا گرفته بود و شهر به شهر موشها بدل شده بود.

محمد سالاری دیگر عضو شورا نیز با بیان اینکه اگر چنین اتفاقی توسط هواشناسی اعلام می شد همین حوادث رخ می داد گفت: باید سازه های محافظ در ساختمانها ایمن شوند و در این زمینه نظام مهندسی باید توجه بیشتری کنند.

وی با انتقاد از عملکرد هواشناسی در طوفان دیروز گفت: اگر هشدارهای لازم داده می شد سازمانهای امدادی و شهروندان آمادگی بیشتری داشتند و جان پنج نفر تهرانی به خطر نمی افتاد. همچنین در این حادثه 50 مصدوم نیز داشته ایم که با توجه به ظرفیت بالای هواشناسی مشخص نیست چرا هشدارهای لازم در خصوص این طوفان داده نشده است.

احمد دنیامالی نیز با اشاره به اینکه باید ارگان و نهادی پاسخگوی خسارات مردم باشد گفت: چند هزار درخت در این حادثه از بین رفته است. برخی خودروها نیز آسیب دیده باید مشخص شود این خسارات را چه کسی باید بر عهده بگیرد و دیه قربانیان چگونه پرداخت خواهد شد.

وی پیشنهاد کرد: بانک شهر با همکاری شهرداری در اینگونه حوادث غیر مترقبه بیمه شهروندان را برعهده بگیرد تا به صورت جمعی مصدومان و آسیب دیدگان خساراتشان جبران شود.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

سه شنبه 13 خرداد 1393  2:52 PM
تشکرات از این پست
papeli
دسترسی سریع به انجمن ها