0

اتصال به اينترنت از طريق سيم كارت در لپ تاپ

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اتصال به اينترنت از طريق سيم كارت در لپ تاپ

اتصال به اينترنت از طريق سيم كارت در لپ تاپ

در مورد محل نصب سیم کارت پشت جای باطری نوت بوک:
در بعضی از لپ تاپ ها یک اسلات به منظور نصب سیم کارت SIMCard پیش بینی شده ولی وجود این اسلات صرفا یک پیش بینی و آپشن است و به معنی امکان اتصال صد درصد سیم کارت شما به شبکه نیست.
در شبکه های بی سیم پهن باند (باند وسیع) برای اتصال به یک ارائه دهنده شبکه بیسیم نیاز به سیم کارت وجود دارد. در واقع اسلات سیم کارت یکی از نیازهای کارت WWAN ( شبکه بیسیم باند وسیع ) موجود در نوت بوک است ولی همانطور که گفتم کارت WWAN در همه دستگاه ها موجود نیست و صرفا این اسلات قرار داده شده است تا در صورت نیاز کارت WWAN برای سیستم خریداری گردد.

بنابراین قرار دادن سیم کارت های موجود در ایران سرویسی را به شما ارائه نخواهد داد و اصولا شرکت های ارائه دهنده سرویس پهن باند WWAN خود سیم کارت های مخصوص به خود را در اختیار کاربران شبکه قرار می دهند و از جمله این شرکت ها می توان به AT&T و Sprint در آمریکا اشاره نمود.

دقت کنید که شما با تهیه یک مودم سلولی ( Cellular Modem ) که به صورت یک Express Card و یا کارت PCMCIA ارائه می گردد می توانید از سیم کارت های مخابراتی موجود در بازار ایران ( با بهره مندی از سرویس دیتا ) در لپ تاپ خود استفاده کرده و از آن جهت ارتباط با شبکه اینترنت استفاده کنید.
بدیهی است شما همیشه می توانید در صورتی که گوشی تلفن همراه پشتیبانی لازم را انجام دهد به وسیله ارتباط آن با لپ تاپ از طریق بلوتوث و یا کابل به شبکه اینترنت متصل شوید ، که البته منظور شما در این سوال این موضوع نیست.
ایرانسل در لینک زیر نحوه تنظیمات اتصال به اینترنت را در صورت وجود دیتا کارت PCMCIA توضیح می دهد که منطقا لپ تاپ شما باید فاقد این کارت باشد:

http://irancell.ir/layer2/?id=73

اگر این امکان در لپ تاپ شما نصب باشد و سیم کارت شما هم قابلیت اتصال به شبکه دیتا داشته باشد و فعال شده باشد (یعنی بتوانید با خود گوشی و سیم کارت ایرانسل یا همراه اول به اینترنت متصل شوید) در این صورت در CD درایورهای همراه لپ تاپ شما باید درایوری به نام Mobile Net Tools یا مشابه آن باشد و این درایور چیزی نیست جز یک شبیه ساز موبایل و تمام کارهایی را که یک تلفن همراه انجام می دهد در این نرم افزار مشابه سازی می شود مثل: میزان آنتن دهی سیم کارت شما در منطقه، سرویس های فعال، امکان دایورت نمودن، ارسال SMS و ...
همچنین برنامه دیگری نیز برای برقراری مکالمات تلفنی تعریف شده است که باید این دو برنامه را پیدا کرده و روی سیستم نصب کنید.
 
 
 
 
سه شنبه 23 آذر 1389  8:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها