0

اولين حسينيه شيعيان در غزه افتتاح شد

 
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

اولين حسينيه شيعيان در غزه افتتاح شد

 ديگر کمتر نقطه اي در جهان وجود دارد که در آن چندين تن از پيروان اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام وجود نداشته باشند.

از همين رو هر از چند گاهي خبر افتتاح حسينيه اي توسط شيعيان در نقطه اي از جهان شنيده مي شود. اين بار گفته مي شود اولين حسينيه شيعيان در غزه افتتاح شده است.

در حالي که چندي پيش رسانه هاي نزديک به جنبش حماس مدعي شدند هيچ فرد شيعه اي در غزه وجود ندارد، اما «عبدالرحيم حمد» 42 ساله که چند سال پيش به مذهب اهل بيت عليهم السلام گرويد، مدتي است بخشي از منزل شخصي خود را به حسينيه تبديل کرده تا با اين اقدام، افتتاح اولين حسينيه شيعيان در غزه را رقم زده باشد.

گفته مي شود، طي چند سال اخير تعداد نه چندان کم از جوانان و ساکنان غزه به مذهب شيعه گرويده اند. اين در حاليست که غزه محل تولد "شافعي" بنيانگذار يکي از چهار مکتب اهل سنت بوده و در حال حاضر بيشتر ساکنان اين منطقه از اهل سنت هستند. بخش کمي از آنان نيز مسيحي هستند.

قابل ذکر است منزل «عبدالرحيم حمد» در اردوگاه "جباليا" در شمال نوار غزه است و وي در گفتگويي علاقه خود به ايران و حزب الله را آشکارا اعلام کرد و گفت: آينده براي شيعيان است و روزي خواهد آمد که حزب الله فلسطين را آزاد خواهد کرد.

از سوي ديگر «عبدالناصر المصري» 44 ساله که در يکي از مدارس وابسته به سازمان ملل متحد در نوار غزه معلم است، طي اظهاراتي گفت: بنده بعد از پيروزي حزب الله در جنگ 33 روزه عليه رژيم صهيونيستي، به مذهب تشيع گرويدم. سيد "حسن نصرالله" در نوار غزه محبوبيت بسيار زيادي دارد.

منتظران مهدی آگاه باشید!  

 

 حسین را منتظرانش کشتند...

جمعه 9 خرداد 1393  11:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها