0

متن کامل اعترافات عبدالمالک ريگي ا

 
abolfazl1393
abolfazl1393
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1393 
تعداد پست ها : 55
محل سکونت : خراسان جنوبی

متن کامل اعترافات عبدالمالک ريگي ا

متن کامل اعترافات عبدالمالک ريگي
جمعه 31 اردی بهشت 1389 | 19:55
اشتراک | ارسال | چاپ

عبدالمالک ريگي، سرکرده گروهک تروريستي جنداله و عامل قتل ده‎ها تن از شهروندان بيگناه ايراني است که بعد از ظهر روز دوشنبه، سوم اسفند ماه سال 1388دستگير شد.


ريگي در گفت‎وگوي اختصاصي با شبکه پرس تي وي به دلايل اقدامات تروريستي و ارتباط خود با سازمان‎ها و نهادهاي امنيتي آمريکايي و نيز رابطين آن‎ها پرده برداشت.
متن اعترافات سرکرده گروهک تروريستي جنداله به شرح زير است:

کمک سيا به سازمان‎هاي مخالف جمهوري اسلامي ايران

اين حرف يکي از مسئولين بلند پايه سيا بود که مي‎گفت اگر بخواهيم حمله نظامي به ايران را ترتيب دهيم، بسيار مشکل خواهد بود ولي، برنامه‎اي داريم تا به تمام سازمان‎هايي که مخالف نظام (جمهوري اسلامي ايران) هستند، کمک کنيم؛ البته آن سازمان‎هايي که پتانسيل و قدرت جنگ را دارند و نه هر سازماني. آنها گفته بودند که به اين نتيجه رسيده‎اند که گروه و سازمان ما (جنداله) اين قدرت را دارد که بتواند سيستم و نظام را در منطقه به چالش بکشاند و مشکلاتي برايش ايجاد کند.

ناصر بليدهي (رئيس گروهک جدايي‎طلب سيستان و بلوچستان) ايميلي براي ما فرستاد. وي خودش سخنگوي حزب مردم پاکستان است که از احزاب سکولار قومي به شمار مي‎آيد. او ايميلي فرستاده بود که گروهي از افراد ناتو قصد دارند با من ملاقات داشته باشند و همکاري کنند. او گفت که اگر بخواهيم، مي‎تواند بين ما و ناتو رابط شود.

بعد از چند روز، ياسين اهوازي (رئيس گروه جدايي طلب الاهوازيه) پيامي با همين مضمون براي من فرستاد. ياسين اهوازي يکي از اعضاي حزب خلق عرب الاهواز است. به ياسين جواب مثبت دادم و هماهنگ کردند که اين قرار ملاقات کجا ترتيب داده شود. آنها نظرشان بر اين بود که اين ملاقات در کشور مغرب صورت گيرد. من و يکي از دوستانم به نام سلمان عزيزي با ايشان به کراچي رفتيم. بعد از مدتي اقاي ياسين براي ما ويزا فرستاد و ما از شهر کراچي بليط تهيه کرديم.

زماني که آنجا رسيديم، ياسين اهوازي در فرودگاه به استقبال ما آمده بود. ما از فرودگاه به هتلي رفتيم و در
اين هتل که الحيات نام داشت، مستقر شديم. چند ساعت بعد ياسين اهوازي به دنبال ما آمد و گفت که بايد براي ملاقات حرکت کنيم.

يکي از مسائلي که با توضيحات در اين نشست براي ما مطرح کردند، اين بود که عمليات‎هاي خود را از منطقه بلوچستان و مناطق مرزي به مناطق مرکزي منتقل کنيم. به من گفتند که اين مسئله هم به نفع ما و هم به نفع شماست. مي‎گفتند، در منطقه‎اي که عمليات انجام مي‎داديم، بر حکومت، اقتصاد و بر کل چرخه نظام تاثير ندارد. زماني اين عمليات‎ها تاثير بيشتري خواهند داشت که اين در مرکز ايران انجام شوند. در آن موقع است که دولت (جمهوري اسلامي ايران) متوجه جديت اين عمليات‎ها خواهد شد.

بعد از دو ماه دوباره آقاي ياسين اهوازي ايميلي براي من فرستاد و مجددا در ماه ژوئن درخواست ملاقات را مطرح کردند و اصرار داشت که من بگويم او (ياسين اهوازي) هم در اين ملاقات و در اين سفر حضور داشته باشد. از طريق همان رابطي که در سفر قبلي هماهنگ کرده بوديم، ايميل فرستادند، ويزا گرفتيم و از همان طريق قبلي به کشور مغرب رفتيم.

در اين ديدار گفتند که در اين مسير با ما همکاري مي‎کنند و ارتباط ما را با رسانه‎هاي مختلف برقرار خواهند کرد و ما هم هر چند وقت يک بار با اين رسانه‎ها مصاحبه کنيم به خصوص زماني که عملياتي انجام مي‎داديم؛ (مي‎گفتند) آن زمان بسيار مهم است که شما مصاحبه‎ها و گفتگو‎هايتان را بيشتر کنيد و در اين گفت‎وگوها مقاصد خود را بيان کنيد.

آنها گفتند که اسامي افرادي به همراه آدرس‎ها، عکس و همه اطلاعات‎شان را به ما مي‎دهند و حتي ابزارهاي عملياتي از قبيل مواد منفجره و ابزارهاي لازم براي عمليات‎هاي تروريستي نيز در همان شهرها در اختيار ما قرار مي‎دهند و ما فقط عمليات را اجرا مي‎کرديم. (گفتند) در قبال انجام هر يک از اين عمليات‎ها پول هنگفت و بزرگي در اختيار ما قرار مي‎دهند و اين پول جدا از همکاري آن‎ها بود. (گفتند) براي هر شخص مبلغي تعيين شده و اين مبلغ را به شما خواهيم داد.

نظر همه ما بر اين بود که (با آن‎ها) دشمن و اهداف مشترک داريم. حالا ناتو، اسرائيل و يا هر کس ديگري باشد ولي چون اهداف مشترک داريم و خواسته آن‎ها با اهداف ما همخواني دارد و در تناقض نيست، لذا مي‎توانيم با هم همکاري کنيم و برنامه مورد نظر را پيش ببريم.

ما ليستي از اقلام و وسايل نظامي مورد نياز در جنگ هاي چريکي را تهيه کرديم و اين ليست را تحويل داديم. آن‎ها گفتند، ترتيبي مي‎دهند که اين وسايل را در همان منطقه‎اي که ما هستيم دريافت کنيم. البته گفتند که اگر بتوانيم يک آدرس ايميل از طريق جي پي اس براي آن‎ها بفرستيم، اين ابزار و وسايل نظامي را در هرجايي از جمله پاکستان يا مناطق مرزي ايران و يا در افغانستان، در همان منطقه‎اي که ما جي پي اس آن را به آن‎ها مي‎داديم، به طريقي اين وسايل را به ما مي?رسانند.

برنامه‎ريزي براي عمليات‎هاي تروريستي مهم

(نها معتقد بودند) اين نوع عمليات‎ها (که ما انجام مي‎داديم) خيلي تاثير گذار نيستند زيرا در اين علميات‎ها، مثلا 10 يا 20 يا يکصد نفر از افراد معمولي، سرباز يا حتي نظامي کشته مي‎شوند ولي اين حمله‎ها براي نظام (جمهوري اسلامي ايران) خيلي نقصان و خسارت ندارد چرا که افراد ديگر جاي آنها را پر خواهند کرد. ولي اگر افراد مهم در نظام ترور شوند، اين ترورها خيلي تاثيرگذار خواهد بود.

نفوذ در کشورهاي منطقه

دو نفر (از اعضا گروهک جنداله) در سفر حج توسط نيروهاي اطلاعاتي عربستان دستگير شدند و ما به دنبال اين مسئله، خيلي تلاش کرديم تا با خود مقامات عربستان سعودي ارتباط برقرار کنيم و با آنها درباره آزادي اين دوستان صحبت کنيم که به نتيجه اي نرسيديم و موفق نشديم تا اين دوستان را آزاد کنيم.
بعد دوباره از طريق فاروغ (با ماموران ناتو و رژيم اسرائيل) ارتباط برقرار کرديم که اگر مي‎توانند افراد ما را از عربستان آزاد کنند. آنها قول دادند و گفتند که تلاش مي‎کنيم و اگر موفق شديم به شما اطلاع مي‎دهيم. بعد از چند روز تماس گرفتند و گفتند که ما مي توانيم اين افراد را آزاد کنيم و تا چند روز ديگر آزاد خواهند شد. چند روز بعد دوستان‎مان که در عربستان دستگير شده بودند، توسط افراد ناتو يا اسرائيل آزاد شدند.
(يک روز هم) فاروغ تماس گرفت و گفت من را دستگير کرده‎اند. دوباره با عاملان ناتو يا اسرائيل تماس گرفتم و قضيه را به آنها توضيح دادم که فاروغ به محل برگزاري نشست آمده اما در فرودگاه بحرين دستگير شده است. بعد همين افراد ترتيبي دادند که فاروغ آزاد شد.

ندامت!

فعاليت‎هاي من در جنداله (از روي) جهل و سطحي‎نگري بوده است، در اين مسئله هيچ شکي نيست. به هر طرف قضيه مي‎نگرم حتي در رابطه با ارتباطاتي که با برخي از کشورها داشتيم و در ارتباط با کارهايي که کرديم، همه اين‎ها مبنايشان نوعي جهل بود؛ جهلي که با نفرت توام شده بود و اين مسئله عقل و خرد از کار مي‎اندازد. من تنها راهي که (به آن) فکر مي‎کنم توبه در پيشگاه خداست و به بقيه مي‎گويم که انسان هيچ‎گاه خون انسان ديگر را نبايد بريزد.

سه شنبه 6 خرداد 1393  3:15 PM
تشکرات از این پست
hamid_arak
3762145
3762145
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1393 
تعداد پست ها : 78
محل سکونت : قم

پاسخ به:متن کامل اعترافات عبدالمالک ريگي ا

لعنت الله علی القوم الظالمین

شنبه 1 آذر 1393  3:33 PM
تشکرات از این پست
behnamjoodi
دسترسی سریع به انجمن ها