0

کودکان خیابانی بیمه می‌شوند

 
pebdeniofpersia
pebdeniofpersia
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 2564
محل سکونت : اصفهان

کودکان خیابانی بیمه می‌شوند



کودکان خیابانی بیمه می‌شوند

بیمه کودکان کار یکی از دغدغه‌های سازمان بهزیستی می‌باشد که با برطرف شدن آن می‌تواند گامی موثر در جهت کاهش هزینه‌ها و مداخلات فوری در بحث درمان آنها باشد.


به گزارش شاخص، ولی‌الله نصر مدیرکل دفتر آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در راستای سیاست‌های دولت در ارتباط با بیمه همگانی امروز همایشی تحت عنوان بیمه سلامت برگزار شد که در آن وزیران بهداشت، کار، رفاه و امور اجتماعی و ریاست محترم جمهوری حضور داشتند.



وی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های سازمان بهزیستی کشور بیمه کودکان کار، خیابانی و در معرض آسیب است که امروز در این همایش مورد بررسی قرار گرفت و رئیس جمهور به طور نمادین به چند کودک در معرض آسیب دفترچه بیمه خدمات درمانی اهدا نمود.



نصر افزود: سازمان بهزیستی کشور در نظر دارد ۱۰۰درصد کودکان کار، خیابانی و خانواده‌هایشان را بیمه کند که در حال حاضر در پی آمارگیری از این کودکان در سطح کشور می‌باشیم تا بتوانیم هزینه‌های درمانی آنها را تا حد بالایی کاهش دهیم.



وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی قصد دارد با وزارت بهداشت تفاهم نامه‌ای را به امضا برساند تا بتواند با کمک سازمان‌های غیردولتی و ارگان‌های خصوصی چند بیمارستان خاص را برای درمان این کودکان در نظر بگیرد.



نصر خاطرنشان کرد: با بیمه کودکان کار و آسیب دیده می‌توانیم در کاهش هزینه‌های درمانی گام موثری برداشته و در بحث درمانی این کودکان مداخلات فوری داشته باشیم.

یک شنبه 4 خرداد 1393  12:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها