0

جملات عجیب ولیعهد بریتانیا علیه ولادیمیر پوتین

 
lenditara1
lenditara1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 9088
محل سکونت : همین دورو ورا

جملات عجیب ولیعهد بریتانیا علیه ولادیمیر پوتین

جملات عجیب ولیعهد بریتانیا علیه ولادیمیر پوتین

 

جملات عجیب ولیعهد بریتانیا علیه ولادیمیر پوتین

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از (جام نیوز) ؛

رسانه‌های خبری به نقل از شاهدان عینی گزارش کرده‌اند که چارلز، ولیعهد بریتانیا که برای دیداری رسمی به کانادا سفر کرده، هنگام بازدید از یک موزه در محاوره‌ای خصوصی اقدام ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در تجزیه شبه جزیره کریمه از کشور اوکراین و الحاق آن به خاک روسیه را مورد انتقاد قرار داده است.

این موزه شامل اسناد و یادگارهای مربوط به وقایع جنگ دوم و شرایط جهان در آن زمان از جمله ماجرای هولوکاست  است.

به گزارش روزنامه دیلی‌میل، چاپ بریتانیا، پرنس چارلز در گفتگو با مارین فرگوسون، زن هفتاد و هشت ساله‌ای که خویشاوندانش را در جریان هولوکاست از دست داد، گفت: “حالا پوتین هم کمابیش مثل هیتلر عمل می‌کند.” هنگام بازدید ولیعهد بریتانیا از این موزه، خانم فرگوسون برای دادن توضیحات در مورد بخش‌های مختلف، او را همراهی می‌کرد.

به گزارش بی بی سی(BBC)، رسانه دولتی انگلیس، رسانه‌های خبری به نقل از خانم فرگوسون نوشته‌اند که او در جریان بازدید ولیعهد بریتانیا ماجرای اعزام اعضای خانواده اش به اردوگاه‌های آلمان نازی را شرح داد که واکنش پرنس چارلز و مقایسه ولادیمیر پوتین و آدولف هیتلر را در پی آورد.

ملکه بریتانیا، رئیس کشور کانادا نیز هست و پرنس چارلز و همسرش، دوشس کورنوال، برای شرکت در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی متفقین بر آلمان نازی در جنگ دوم جهانی به کانادا سفر کرده‌اند.

رسانه‌های خبری بریتانیا و کانادا تفسیرهای مختلفی از اظهارات منتسب به ولیعهد بریتانیا منتشر کرده‌اند. در حالیکه ملکه بریتانیا مجاز به اظهار نظر سیاسی نیست و اعضای ارشد خانواده سلطنتی نیز معمولا از چنین اظهارنظرهایی خودداری می‌ورزند، برخی منابع خبری گفته‌اند که سخنان چارلز می‌تواند به منزله انتقاد تلویحی از واکنش ملایم غرب نسبت به الحاق کریمه به روسیه باشد.

سخنان انتقادآمیز منتسب به ولیعهد بریتانیا در حالی گزارش می‌شود که قرار است او در روز ۶ ژوئن همراه با رئیس جمهوری روسیه در مراسم یادبود پیروزی متفقین بر آلمان نازی در جنگ دوم جهانی شرکت کند. این مراسم در فرانسه برگزار می‌شود.

کلارنس هاوس، محل اقامت و دفتر ولیعهد بریتانیا در لندن، از اظهار نظر در مورد گزارش مربوط به سخنان پرنس چارلز در کانادا خودداری ورزیده و گفته است که این دفتر “در مورد اظهارات خصوصی” اظهار نظری نمی‌کند.

 

شنبه 3 خرداد 1393  11:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها