0

جانشین تازه برای حسنی مبارک

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جانشین تازه برای حسنی مبارک

 

دوشنبه 22 آذر 1389 ۰۹ : ۴۰ ساعت
منبع : وال‌استریت ژورنال
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
جانشین تازه برای حسنی مبارک
دکتر ژنرال احمد شفیق، وزیر امور هوایی مصر تازه ترین فرد برای جانشینی حسنی مبارک، رئیس جمهوری مصر است.


روزنامه امریکایی وال‌استریت ژورنال در گزارشی در روز یک‌شنبه 12 دسامبر نوشت، دکتر ژنرال احمد شفیق، وزیر امور هوایی و فرمانده سابق نیروی هوایی مصر تازه ترین فردی است که گفته می شود بیشترین شانس را برای جانشینی حسنی مبارک، رئیس جمهوری مصر دارد.

این روزنامه همچنین می‌نویسد، برخی دیپلمات‌های غربی، برخی از رهبران حزب ملی حاکم و برخی از رهبران اپوزسیون و شماری از تحلیلگران سیاسی در قاهره حمایت رسمی خود را از نامزدی احمد شفیق ابراز داشته‌اند.

این برای نخستین بار است که نام شفیق به عنوان چهره‌های احتمالی جایگزینی حسنی مبارک مطرح می‌شود. پیش از این نام‌های جمال مبارک، فرزند حسنی مبارک و ژنرال عمر سلیمان، رئیس سازمان امنیت عمومی مصر مطرح بوده است.

وال استریت ژورنال درباره توانایی‌های شفیق می‌نویسد، وی از چهره‌هایی است که توانایی‌های ویژه‌ای در نزدیک ساختن دیدگاه نیروهای قدیمی و جدید ارتش و نیروی هوایی مصر دارد. سابقه حضور در راس نیروی هوایی مصر نیز از دیگر ویژگی‌های اوست. وجود همین ویژگی بود که باعث شد حسنی مبارک بتواند به پست ریاست جمهوری مصر برسد. او از معدود ژنرال‌های نظامی است که پس از بازنشستگی توانست تجربه سیاسی کسب کند و هم‌زمان اعتماد خانواده مبارک را به خود جلب کند.

شفیق در ساخت و راه‌اندازی فرودگاه بین‌المللی قاهره که به تازگی به بهره‌برداری رسیده نقش به سزایی داشت که باعث خوش‌نامی او در مصر شد.

اسامه الغزالی، رئیس جبهه دموکراتیک مصر می‌گوید: «شفیق شخص بسیار باثبات و متوازنی است، واقعا آرام است و از همه مهم‌تر مورد اعتماد مبارک و خانواده اوست.»

 
 
دوشنبه 22 آذر 1389  9:21 PM
تشکرات از این پست
badrood
دسترسی سریع به انجمن ها