0

احمدی مقدم: ثبت سند خودرو در دفترخانه‌ها باعث هزینه و اتلاف وقت مردم می شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

احمدی مقدم: ثبت سند خودرو در دفترخانه‌ها باعث هزینه و اتلاف وقت مردم می شود

 

دوشنبه 22 آذر 1389 ۱۳ : ۵۴ ساعت
منبع : مهر
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
احمدی مقدم: ثبت سند خودرو در دفترخانه‌ها باعث هزینه و اتلاف وقت مردم می شود
گروهی با تمام توان و قوای خود به کمک دفترداران رفتند تا آنان درآمد خود را از دست ندهند در حالی که این اقدام درست نیست.


وی افزود: می توان این موضوع را جزو ضوابط معاینه فنی قرار داد تا مشخص شود که کدام خودروها این قطعه را دارند و کدام به علت نبود این قطعه آلایندگی بالایی دارند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه مراجعه مردم برای ثبت سند خودرو به دفاترخانه‌ها تحمیل هزینه زیادی و اتلاف وقت آنان است گفت: گروهی با تمام توان و قوای خود به کمک دفترداران رفتند تا آنان درآمد خود را از دست ندهند در حالی که این اقدام درست نیست.

به گزارش مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم ظهر دوشنبه در حاشیه مراسم طرح زمستانی پلیس راهور با اشاره به اینکه حذف قطعه "کنیستر" در برخی خودروهای تولید داخل موجب تشدید آلودگی هوا شد گفت: حذف این قطعه موضوع پنهانی نیست که اکنون بنا بر اظهار نظر برخی بخواهیم برای اثبات آن به آزمایشگاه برویم.

وی افزود: می توان این موضوع را جزو ضوابط معاینه فنی قرار داد تا مشخص شود که کدام خودروها این قطعه را دارند و کدام به علت نبود این قطعه آلایندگی بالایی دارند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: چند سال پیش این قطعه از سوی خودروسازان بر روی خودرو نصب می‌شد اما رفته رفته نصب این دستگاه در خودروها کم شد که با محدودیت شماره گذاری خودروها، خودروسازان مجدداً نصب آن را در دستور کار خود قرار دادند.

وی گفت: اگر آلایندگی خودروها را در ضوابط معاینه فنی قرار دهیم مشخص می‌شود که چه کسی دروغ می‌گوید.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: در زمینه آلاینده بودن خودروها پلیس از این پس سختگیرانه‌تر برخورد می‌کند

وی تصریح کرد: پلیس سعی ندارد که خودروسازان را محکوم کند زیرا این افتخار کشور است که خودروهای داخلی از ایمنی و استانداردهای لازم برخوردار باشند اما چرخ تولید و نظارت در کشور دچار ایراداتی است که باید به آن رسیدگی شود.

سردار احمدی مقدم با اشاره به ماده 30 قانون اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی گفت: مراجعه مردم برای ثبت سند خودرو به دفترخانه‌ها تحمیل هزینه زیادی و اتلاف وقت آنان است و طبیعی است که عده‌ای با این پیشنهاد پلیس درآمد خود را از دست دهد.

وی گفت: اکنون گروهی با تمام توان و قوای خود به کمک دفترداران رفتند تا آنان درآمد خود را از دست ندهند در حالی که این اقدام درست نیست.

وی با اشاره به طرح زوج و فرد گفت: دایمی شدن طرح زوج و فرد را شورای عالی ترافیک تعیین می‌کند اما افزایش ترددها در کلانشهرهای کشور موضوعی کاملاً مشهود و مشخص است که باید فکری اساسی برای این موضوع کرد.

فرمانده نیروی انتظامی از افزایش تلفات ناشی از تصادفات در سال جاری خبر داد و گفت: در طول سال 89 یک تا 3 درصد میزان تلفات ناشی از تصادفات افزایش دارد.

با برخی از خودروسازان به توافق نرسیدیم

وی با اشاره به ایمنی خودروها گفت: در بحث ایمنی خودروها بخش اعظمی از را ه را طی کرده‌ایم و با جهشی که در سال گذشته در این موضوع داشتیم توانستیم توفیقات خوبی را به دست آوریم.

سردار احمدی مقدم گفت: متاسفانه اعمال برخی خودروسازان موجب شد تا با آنان به توافق نرسیم و همچنان باید ساختار برخی از این خودروها تغییر کند.

وی افزود: در مجموع خودروسازان به تعهدات خود در بحث افزایش ایمنی خودروها عمل کردند.

 
 
دوشنبه 22 آذر 1389  8:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها