0

توشیبا از سریع‌ترین microSD دنیا پرده برداشت!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

توشیبا از سریع‌ترین microSD دنیا پرده برداشت!

توشیبا در حال بدل شدن به غول حوزه کارت‌های میکرو اس دی دنیاست. این کمپانی به تازگی نسل جدیدی از کارت‌های حافظه پرسرعت را تحت عنوان سریع‌ترین مدل دنیا عرضه کرده است. این سری از محصولات توشیبا تحت استاندارد UHS-II و برای ضبط تصاویر ویدئویی 4K عرضه شده‌اند. این کارت‌ها در اصل برای دوربین‌های کوچکی عرضه شده‌اند که فضای کافی برای قرار دادن کارت‌های SD را ندارند و باز هم می‌توانند همان سرعت ذخیره‌سازی داده را برای آنها فراهم کنند.
این کارت‌ها در ظرفیت‌های 32 و 64 گیگابایتی عرضه خواهند شد و سرعت خواندن و نوشتن مدل‌های 32 گیگابایتی به ترتیب برابر با 260 و 240 مگابایت و برای مدل 64 گیگابایتی برابر با 145 و 130 مگابایت خواهد بود. توشیبا مدعی است که مدل 32 گیگابایتی در حدود 8 برابر سریع‌تر از میکرو SDهای فعلی این شرکت است که تحت عنوان UHS-I microSD  از آن یاد می‌شوند و پیشرفت قابل توجهی در نوع خود محسوب می‌شود.

سرعت این کارت‌های میکرواس دی جدید برابر با استاندارد Class 3 است و این بدان معنا خواهد بود که حداقل سرعت نوشتن آنها برابر با 30 مگابایت بر ثانیه خواهد بود و می‌توان برای نخستین بار از کارت‌هایی با این ابعاد برای ضبط تصاویر ویدئویی 4K استفاده نمود. استاندارد UHS-II به صورت نظری از نرخ انتقال داده با سرعت 312 مگابایت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند و با توجه به این موضوع می‌توان گفت که توشیبا هنوز هم این محدوده سرعت را پشت سر نگذاشته است.
یکی از جالب‌ترین مشخصه‌های کارت‌های microSD کلاس UHS-II اینترفیس فیزیکی مورد استفاده در آن است. برای رسیدن به این سرعت بسیار بالا، یک ردیف اضافی متشکل از 8 پین باید در قسمت تحتانی مجموعه پین‌های استاندارد کارت حافظه قرار داده شود و این بدان معناست که برای رسیدن به توانمندی‌های کامل کارت‌های حافظه به ابزاری نیاز خواهید داشت که مطابق با UHS-II خواهد بود؛ به بیان دیگر اگر یکی از این کارت‌های microSD را در داخل ابزاری قرار دهید که از استاندارد UHS-II پشتیبانی نمی‌کند، درخواهید یافت که سرعت کارت پایین‌تر از میزان اعلام شده است و حتی با انواع معمولی برابری خواهد کرد.
در حال حاضر توشیبا فرایند ارسال این کارت‌های جدید را برای دیگر تولیدکنندگان آغاز کرده است، با این حال طولی نخواهد کشید که این کارت‌ها به طور کامل در اختیار دیگر کمپانی‌های سازنده قرار بگیرد.

یک شنبه 31 فروردین 1393  3:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها