0

بهای بنزین تعیین شد

 
mohammad98
mohammad98
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 6815
محل سکونت : خراسان

بهای بنزین تعیین شد

 بر اساس اظهارات امروز رئیس جمهور، قرار است فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به طور رسمی از همین هفته آغاز شود.


یک منبع آگاه درباره نحوه قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی در دولت با توجه به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: قرار است از اوایل اردیبهشت‌ماه قیمت بنزین سهمیه‌ای 700 تومان، قیمت بنزین آزاد 1000 تومان و گازوئیل 250 تومان شود.

پیگیری‌ها حاکی از آن است این قیمت‌ها تاکنون در دولت نهایی شده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد قیمت مذکور از اوایل اردیبهشت‌ماه در سراسر کشور اجرا می‌شود.

 

به گفته حسن خسروجردی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان فراورده‌های نفتی ایران، اگر برای عرضه سوخت مصرفی اندکی تخفیف برای برخی وسایل نقلیه قائل شویم، عدالت بیشتری در این باره ایجاد می‌شود.

 

وی درباره قیمت بنزین 1000 تومانی با بیان اینکه در حال حاضر حداقل 65 درصد از نرخ‌های بین‌المللی کمتر هستیم ، گفت: برای رسیدن به این نرخ‌ها، قیمت بنزین باید کمتر از 1000 تومان نشود.

 

بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند؛ با توجه به بار روانی افزایش قیمت حامل‌های انرژی، قیمت بنزین 1000 تومانی و گازوئیل 250 تومانی را در شرایط کنونی منطقی و عادلانه می‌دانند و معقتدند قیمت بنزین در فاز دوم نباید کمتر از 1000 تومان شود.

 

به گفته مسؤولان وزارت نفت سهمیه بنزین 400 تومانی ذخیره‌شده در کارت‌های سوخت نمی‌سوزد و براساس مهلتی که دولت به مصرف‌کنندگان می‌دهد، مردم می‌توانند از این بنزین ذخیره‌شده استفاده کنند.

 


مشرق

هر که دارد هوس کربُــبَـــلا بسم الله

یک شنبه 31 فروردین 1393  2:50 PM
تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها