0

آیت‌الله مکارم‌: ضعف اعتقادی جوانان خطرناک است

 
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

آیت‌الله مکارم‌: ضعف اعتقادی جوانان خطرناک است

به گزارش  مرکز خبر حوزه، حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: ضعف اعتقادی جوانان خطری برای آینده کشور است.

این مرجع تقلید در دیدار با اعضای جامعه اسلامی مهندسین، با تاکید بر این‌که «همه باید به اصول اسلام پایبند باشند» گفت: آنچه تا امروز کشور ما را سرپا نگاه داشته ارزش‌های دینی و اسلامی بوده است و آنچه ما را در برابر دشمنان حفظ می‌کند پایبندی به اصول اسلام است.

وی افزود: اگر نیروی مذهبی در جوانان ما نبود آمریکایی‌ها بارها به ما حمله کرده بودند، ترس آنها از بسیجیان جان برکف است که از مرگ نمی‌ترسند و باید بیش از پیش باورهای ایمانی و اعتقادی جامعه را تقویت کرد.

وی با تاکید بر این‌که «باید جلوی حالت انفعالی و یاس و ناامیدی در جامعه را بگیریم» اظهار کرد: باید مردم را نسبت به آینده امیدوار کرد چراکه همه مشکلات قابل حل است.

این مرجع تقلید خواستار حفظ وحدت نیروهای داخلی شد و با بیان این‌که «من نگران اختلاف جناح‌ها و گروه‌ها هستم» افزود: در حالی که دشمنان همه را می‌کوبند باید وحدت داشته باشیم، انصاف نیست که اختلاف داشته باشیم.

حضرت آيت الله مکارم شیرازی با اشاره به شعار اعتدال تاکید کرد: در هر جامعه‌ای تندروهایی هستند اما اگر اکثریت جامعه به سمت اعتدال بروند تندروها منزوی می‌شوند و نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و باید در همه مسائل اعتدال داشته باشیم.

وی با تاکید بر این‌که «هیچ فاصله‌ای بین حوزه و دانشگاه نمی‌بینیم» گفت: دشمنان ما همواره اصرار داشته‌اند که بین دانشگاه و حوزه‌های علمیه تضاد ایجاد کنند و آنها را به جان هم بیندازند و با پیروزی انقلاب هم ارتجاع سرخ و سیاه را مطرح کردند.

وی شرایط فعلی کشور را خطیر، حساس و پیچیده عنوان کرد و ادامه داد: از نظر خارجی هر روز دشمنان ما بهانه تازه‌ای می‌گیرند و اگر یک مسئله را حل کنیم بهانه‌ای دیگر می‌گیرند، امیدواریم مذاکرات به جایی برسد اما نباید مطمئن باشیم و خود را از فریضه‌های دیگر و وظایفی که در قبال آن داریم غافل کنیم.

حضرت آيت الله مکارم‌شیرازی نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب را بسیار هوشمندانه توصیف و تصریح کرد: باید مسائل و مشکلات اقتصادی و مشکلات فرهنگی را در کنار هم با عزم ملی و مدیریت جهادی حل کنیم.

این مرجع تقلید تصریح کرد: امیدواریم همه دست به دست هم دهیم تا پایان سال بتوانیم نتیجه بگیریم و شعار سال را به واقعیت برسانیم.

منتظران مهدی آگاه باشید!  

 

 حسین را منتظرانش کشتند...

یک شنبه 31 فروردین 1393  2:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها