0

بیایید فرزندانمان را انتقادپذیر بار بیاوریم !

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

بیایید فرزندانمان را انتقادپذیر بار بیاوریم !

بیایید فرزندانمان را انتقادپذیر بار بیاوریم !

 

خانواده جایی است که همه ما آن را درک کرده‌ایم و در آن رشدونمو یافته‌ایم، بنابراین مساله پراهمیتی است. نکته‌های بسیار زیادی هم وجود دارد که با رعایت آنها می‌توانیم یک خانواده سالم و خوشبخت داشته باشیم؛ مثلا اینکه سعی نکنیم در خانه فقط حرف، حرف یک نفر باشد، چرا که همه اعضای خانواده حق دارند نظراتشان را بیان کنند و با همدلی میان اعضای خانواده‌ می‌توان مشکلات را حل کرد و به آرامش رسید...


نهاد خانواده، جامعه نسبتا کوچکی را تشکیل می‌دهد که هریک از اعضای آن به نحوی بر دیگری تاثیر می‌گذارد. در چنین تاثیر متقابلی، مجموعه‌ای از اعتقادها، آداب، رسوم و ارزش‌های اخلاقی، عاطفی و اجتماعی شکل می‌گیرد. از طرفی رشد کودکان در این نهاد بیشتر متاثر از همین ارزش‌گذاری و گرایش‌های اخلاقی، عاطفی و اجتماعی است.

در هر صورت به نظر من زمانی می‌توانیم یک خانواده خوشبخت و در پی آن یک جامعه سالم داشته باشیم که همه افراد آن بتوانند نقطه‌نظرهای خود را با یکدیگر در میان بگذارند. چرا که امروز ما جوانان خوش‌فکر و بااستعداد زیادی داریم که با مشورت با آنها می‌توانیم آینده‌ روشنی داشته باشیم. چه خوب است والدین به فرزندانشان یاد بدهند هم آزادانه حرفشان را بزنند و هم انتقادپذیر باشند.

از سوی دیگر امیدوارم گسست نسلی و ارتباطی که در بعضی از خانواده‌ها وجود دارد از میان برود و افراد خانواده مانند گذشته‌ها قدر یکدیگر را بدانند و از کنار هم بودن لذت ببرند، چرا که بهترین خاطرات هر فردی به خانواده و دوران کودکی‌اش برمی‌گردد، پس بهتر است نگاه‌ تازه‌ای به خانه و خانواده داشته باشیم.

یک شنبه 31 فروردین 1393  12:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها