0

بیش از 200میلیون دلار کالا از چهارمحال و بختیاری صادر شد

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

بیش از 200میلیون دلار کالا از چهارمحال و بختیاری صادر شد

شهرکرد-ایرنا- مدیرگمرک چهارمحال و بختیاری از صادرات 203میلیون دلار کالا از این گمرک این استان به خارج از کشور طی سال گذشته خبرداد.

 

ˈحمید رضا خبیرˈروز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود:سال گذشته 203میلیون دلار کالابه وزن 464هزار تن از گمرک چهارمحال وبختیاری به خارج از کشور صادر شد.

وی اظهار کرد:این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 36درصد و از نظر وزن 13 درصد افزایش را نشان می دهد.

خبیر ادامه داد:محصولات تولیدی چهارمحال وبختیاری به بیش از 18 کشور جهان صادر شده که عراق، افغانستان و تاجیکستان بیشترین حجم واردات این تولیدات را به خود اختصاص داده است .

مدیرگمرک چهارمحال و بختیاری سیمان،کاشی،سرامیک،لوازم خانگی،مصنوعات فلزی و بادام را از عمده محصولات صادراتی استان در سال گذشته برشمرد.

خبیر افزود:سال گذشته همچنین، هشت هزار و 157تن کالا به ارزش 68میلیون دلار به چهارمحال وبختیاری وارد و ترخیص قطعی شده که نسبت به سال گذشته از نظر وزنی 30درصد کاهش و از نظر ارزشی 77 درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیرگمرک چهارمحال و بختیاری بیشتر کالاهای وارداتی به استان را تجهیزات و ماشین آلات و مواد اولیه کارخانجات صنعتی عنوان کرد و گفت: این تولیدات به طور عمده از کشورهای چین ،امارات متحده عربی، ایتالیا، ترکیه و آلمان وارد استان شده است .

به گفته خبیر، در آمد گمرک چهارمحال وبختیاری در سال گذشته بیش از 71 میلیارد ریال بود که با وصول این اعتبار و واریز آن به خزانه 96درصد از درآمد پیش بینی شده محقق شد.

یک شنبه 31 فروردین 1393  11:29 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها