0

صرفه جویی یک میلیارد و 400 میلیون ریالی در شرکت گاز استان سمنان

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

صرفه جویی یک میلیارد و 400 میلیون ریالی در شرکت گاز استان سمنان

سمنان - ایرنا - رییس فن آوری اطلاعات شرکت گاز استان سمنان گفت: با استقرار تکنولوژی مجازی سازی سرورها در این شرکت یک میلیارد و 400 میلیون ریال صرفه جوئی شد.

 

ˈابوالفضل قدرتیˈ روز یکشنبه افزود: مجازی سازی سرورها از مباحث نوینی است که واحد فناوری اطلاعات شرکت گاز استان سمنان نیز در اجرای اهداف و به منظور صرفه جویی بیشتر نسبت به راه اندازی و جاری سازی آن اقدام کرده است.

وی گفت: مجازی سازی تکنولوژی است که بوسیله آن می توان اجرای همزمان دو یا چند سیستم عامل بر روی یک سرور را برقرار کرد به نحوی که باعث بهره وری در هزینه های سخت افزار و نرم افزار و نیز استفاده بهینه از تمامی منابع سیستمی سرورها می شود.

رییس فن آوری اطلاعات شرکت گاز استان سمنان با تشریح مزایای تکنولوژی مجازی سازی گفت: بهره وری هرچه بیشتر از سخت افزار و کاهش هزینه ها، امنیت سرورها، سادگی در پشتیبانی، نگهداری و سرعت عمل بالا در بازیابی سیستم عامل، سهولت تهیه نسخه های پشتیبان از اطلاعات، کاهش ریسک از دست رفتن و یا سرقت اطلاعات بدلیل متمرکز بودن اطلاعات و برنامه ها، پشتیبانی از سیستم عامل های متفاوت (ویندوز ، لینوکس ، یونیکس) از ویژگی های این امر است.

وی برخورداری از امکان توسعه سریع سازمان در نقاط جغرافیایی مختلف بصورت دائم یا موقت با هزینه معقول، استفاده کامل از منابع موجود در شبکه و کاهش هزینه های انرژی را از دیگر مزایای راهبردی تکنولوژی مجازی سازی برشمرد و گفت: واحد فن آوری اطلاعات شرکت گاز استان سمنان در حال حاضر بیش از 40 سرور مجازی را به صورت کاربردی پیاده سازی و عملیاتی کرده است و با بکارگیری این تکنولوژی در مدت یک سال توانسته است بیش از یک میلیارد و 400 میلیون ریال در هزینه های مربوطه صرفه جویی نماید.ک/1

599/608

 

انتهای پیام /*

یک شنبه 31 فروردین 1393  11:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها