0

بهترین گیاهان دارویی برای درمان آلرژی و حساسیت های فصلی

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

بهترین گیاهان دارویی برای درمان آلرژی و حساسیت های فصلی

 

با شروع فصل بهار آلرژی‌های فصلی نیز شدت می‌گیرد.بسیاری از افراد در فصل بهار از حساسیت‌های فصلی یا رینیت آلرژیک(تب یونجه) رنج می‌برند. این نوع حساسیت شایع‌ترین آلرژی فصلی حاصل از گرده‌افشانی گل‌ها، گیاهان و نه لزوماً یونجه است.گفته می‌شود

گفته می‌شود هفده نوع آلرژن در هوا با وزش باد پراکنده می‌شود. آلرژی آبروسیا، آلرژی بسیار شایعی است که توسط گیاه آبروسیا از خانواده گل آفتابگردان آزاد می‌شود..برای درامان ماندن از عوارض تجویز آنتی هیستامین‌ها برای تسکین موقت آبریزش و عطسه‌های مکرر و همچنین اسپری‌های بینی و ضداحتقان بهتر است درمان‌های طبیعی را برای حساسیت‌های فصلی در نظر بگیرید.

Giyah KharWwW.KamYab.Ir  بهترین گیاهان دارویی برای درمان آلرژی و حساسیت های فصلی

گیاه باتربور: این گیاه در کنترل علائم تب یونجه بسیار مؤثر است.دکتر «راسل بلیلاک» می‌گوید: این گیاه دارای ترکیبات سیتریزینی است که از آزاد شدن علائم تب یونجه جلوگیری می‌کند.

کورستین: کورستین آنتی اکسیدانی است که در بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات مانند سیب و پیاز یافت می‌شود و به عنوان یک ضد التهاب طبیعی به سرکوب علائم آلرژی کمک می‌کند.مطالعات ژاپنی‌ها نشان می‌دهد، کورستین با کاهش هیستامین‌های آزاد شده از سلول‌ها،خارش و سوزش چشم را در افراد مبتلا به آلرژی گرده در بهار کم می‌کند.

گزنه: کارشناسان حوزه بهداشت در یک کارآزمایی نشان دادند گیاه خشک گزنه و عصاره آن برای کاهش عطسه‌های فصلی مفید است.

ویتامین د: تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد بین سطوح پایین ویتامین د و آلرژی و آسم ارتباط وجود دارد.به عنوان مثال مادرانی که کمبود ویتامین د داشتند، رشد ۴۰درصدی را در فرزندان مبتلا به آسم شاهد بودند.

عسل: عسل طبیعی که از گرده گل و گیاه ساخته شده ایمنی بدن را در مقابل آلرژن‌هایی مانند گرده‌ها افزایش می‌دهد.با اضافه کردن یک قاشق چایخوری عسل طبیعی به رژیم غذایی روزانه از علائم آلرژی در امان باشید.ایمنولوژیست‌ها دریافتند در مورد بیمارانی که به گرده درخت «غان» حساسیت داشتند نشانه‌های بیماری تا ۶۰ درصد با مصرف عسل کاهش می‌یابد.

گفتنی است مطالعات منتشر شده از طب چینی نشان داده طب سوزنی نیز علائم تب یونجه را کم می‌کند، گفته می‌شود در گروه آزمایش در تحقیقات طب سوزنی، علائم آلرژی پس از دوبار استفاده از این روش درمانی از بین رفت.

 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

یک شنبه 31 فروردین 1393  10:50 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
دسترسی سریع به انجمن ها