0

چگونه قارچ را بپزیم

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

چگونه قارچ را بپزیم

چگونه قارچ را بپزیم

چگونه قارچ را بپزيم فوت و فن پخت قارچ

 

قارچ ها چه دکمه ای باشند یا انواع وحشی آن خوراک لذیذی هستند. وقتی که قارچ می پزید باید از دو قانون پیروی کنید: از دمای بالا استفاده کنید و بگذارید تا قهوه ای شوند.

 

مواد لازم

قارچ به میزان لازم

 

طرز تهیه

ابتدا قارچ ها را تمیز بشورید و آنها را به اندازه هاي مورد نظر تکه کنید. می توانید قارچ های کوچک را بگذارید به همان اندازه باشد.

اگر دوست داشته باشید می توانید انواع مختلف قارچ را با هم مخلوط کنید.

قارچ ها را می توانید با کره و با دمای بالا سرخ کنید یا از روغن زیتون استفاده کنید یا حتی مخلوطی از کره و روغن زیتون می توانید استفاده کنید. قارچ هنگام پخت آب پس می دهد صبر کنید تا آب آن خشک شود و قارچ ها ترد و طلایی شوند. اکنون می توانید مقدار کمی سرکه که با شکر مخلوط شده است را با قارچ ها اضافه کنید. می توانید به جای مخلوط سرکه و شکر از آبلیمو استفاده کنید. سپس بگذارید چند ثانیه ای در این وضعیت بماند تا کمی مایع آن خشک شود و روی آن سبزی های معطر خورد شده مانند جعفری، تره فرنگی و رزماری همراه با نمک و فلفل بریزید و همه را با هم مخلوط كنيد و هم بزنيد. اکنون خوراک قارچ شما آماده سرو است.

فوت و فن پخت قارچ

همینطور می توانید قارچ را در کمی روغن زیتون همراه با نمک و فلفل و در صورت تمایل کمی سیر بغلتانید و سپس آنرا در 400 درجه فارنهایت به مدت 30 دقیقه در فر قرار دهید یا آنقدر در فر بگذارید که ترد و طلایی شود.

نکته ها:

  • اگر می خواهید قارچ را به خوراک دیگری اضافه کنید بهتر است ابتدا آنها را سرخ کنید سپس در انتهای پخت خوراک خود قارچ را به آن اضافه نمایید. قارچ هنگام پخت چروک می شود و اگر به مدت طولانی در آب بجوشد تبدیل به تکه های کوچکی در خوراک خواهد شد.

  • سعی کنید هنگام پخت قارچ تابه شما خیلی پر نباشد چون باعث می شود حرارت کافی به قارچ ها نرسد و رنگ خوبی در انتهای پخت نخواهد داشت.

یک شنبه 31 فروردین 1393  12:44 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها