0

امنيت در اينترنت:

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

امنيت در اينترنت:

امنيت در اينترنت مهم است بخصوص براي كودكان اگر شما صاحب فرزنداني هستيد كه نگران گشت گذار آنها در اينترنت هستيد كه ممكن است از سايتهاي غير اخلاقي سر در بياورند. ممكن است بخواهيد از نرم افزارهاي فيلترينگ استفاده كنيد. نرم افزارهاي فيلترينگ مي توانند بيشتر سايتهاي ناشايست را مسدود كنند و معولاً مي توان آنها را بوسيله يك password غير فعال كرد. يك مشكل نرم افزارهاي فيلترينگ اين است كه تعدادي از سايتهاي بدون مشكل را هم مسدود مي كنند مثلاً زمانيكه اطلاعاتي در مورد سرطان سينه بخواهيد ممكن است اين نرم افزار لغت سينه را به عنوان يك لغت ناشايست منظور كند. در اينجا چند نكته ديگر براي امنيت در اينترنت به عرضتان مي رسد.

  • در سايتهاي شخصي يا در هنگام chat اطلاعاتي مانند آدرس خود يا شماره تلفن خود را در اختيار ديگران قرار ندهيد.
  • اگر chat مي كنيد يا با شخصي بوسيله e-mail ارتباط داريد و به او اطمينان كامل ندارديد منطقه مورد سكونت خود را به او اطلاع ندهيد.
  • اطلاعات شخصي از قبيل آدرس يا شماره حساب بانكي يا شماره كارت اعتباري را در email ها وارد نكنيد يا آنها را در فيلدهاي خواسته شده در يك سايت غير ايمن وارد نكنيد بنابراين هميشه قبل از دادن اين اطلاعات مطمئن شويد در يك سايت ايمن هستيد و بعد شماره كارت اعتباري خود را براي خريد وارد كنيد. تشخيص يك سايت ايمن از غير ايمن معمولاً بسيار ساده است زيرا يك سرور ايمن با "//https:" در فيلد آدرس ظاهر مي شود و حال آنكه يك سرور غير ايمن با "//http:"  شروع مي شود سرورهاي ايمن اطلاعات شما را به رمز در مي آورند.بنابراين هيچكس به غير از شما و كامپيوتري كه در سمت ديگر است نمي تواند اين اطلاعات را در يافت كند. براي آشنايي بيشتر مقاله ssl چيست را بخونيد
  • از يك ويروس ياب استفاده كنيد. از سايتهاي غير مطمئن يا email هاي مشكوك فايلي Download نكنيد. حتي اگر يك ويروس ياب داريد خيلي مواظب باشيد زيرا ممكن است با ويروس جديدي مواجه شويد كه نرم افزار ضد ويروس شما نتواند آن را تشخيص دهد براي يك حفاظت خوب هميشه آنتي ويروس خود را up to date (به روز) نگه داريد.
یک شنبه 31 فروردین 1393  12:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها