0

قشم یا کیش؟

 
namebaran
namebaran
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 4155
محل سکونت : تهران

قشم یا کیش؟

قشم

برای سفر به قشم سه راه وجود دارد؛ دو راه زمینی و یک راه هوایی.

1- مسیر جاده ای تهران -بندرعباس به طول 1303 کیلومتر و سپس مسیر دریایی بندرعباس به جزیره قشم که حدود یک ساعت طول مي‌کشد.

2- مسیر ریلی تهران - بندرعباس به طول 1600 کیلومتر و سپس مسیر دریایی بندرعباس به جزیره قشم

3- پرواز مستقیم به جزیره قشم (دو ساعت )

 


آب های جزیره هنگام. دلفین های آزاد


جزیره قشم بزرگترین جزیره خلیج‌فارس و نیز بزرگ‌ترین جزیره غیرمستقل جهان است.این جزیره از 22 کشور بزرگ‌تر است. دشت‌ها، دره‌ها، سواحل و کوه‌های جزیره هم وضعیتی یگانه و کم‌نظیر از نظر پوشش گیاهی، حضور حیات وحش و وجود پدیده‌های نادر زمین‌شناسی دارند. سفر به قشم با سفر به کیش متفاوت است امکانات اقامتی و خدماتی و تفریحی قشم به هیچ وجه قابل مقایسه با کیش نیست اما اگر مي‌خواهید کم‌نظیرترین جاذبه‌هاي طبیعی جزایر جنوب را ببینید انتخاب درستی کرده اید.جنگل‌ها حرا، جزایر ناز، دره ستاره‌ها، تنگه چاه کوه، بزرگترین غار نمکی جهان، دره تندیس‌ها و ساحل شیب دراز که محل تخم گذاری لاکپشت‌هاي پوزه دراز است و... جاذبه‌هاي طبیعی هستند که قشم را به بهشت طبیعت گردان تبدیل کرده‌اند. البته چند سالی است که در سواحل قشم هم امکانات کمي‌برای تفریحات دریایی احداث شده مانند غواصی تفریحی و جت اسکی.

 

جزیره قشم ، دره ستاره ها


اگر به قشم سفر مي‌کنید بهتر است حداقل سه روز و دو شب در جزیره باشید تا خوب جزیره را سیاحت کنید. اگر تور قشم را از یک آژانس گردشگری مي‌خرید دقت کنید که در برگه قراردادتان حتما گشت‌هاي مورد نظرتان نوشته شود و هیچ چیز را شفاهی قبول نکنید برگه قرار داد تور شما برای آژانس اصلی در قشم فکس مي‌شود و بسته به گشت‌هايی که در برگه شما نوشته شده شما در ماشین و هتل خاصی گنجانده مي‌شوید و خدماتی بیشتر از آنچه در برگه قراردادتان هست به شما ارائه نمي‌شود.

 

جزیره قشم ، جزایر ناز
 

روز اول را به دیدن جاذبه‌هاي گردشگری در امتداد جاده ساحلی اختصاص بدهید، غارهای خربس، جزایر ناز و دره ستارها و جزیره هنگام را مي‌توانید در یک روز کامل ببینید. روز دوم را هم به دیدن جاذبه‌های گردشگری نیمه غربی جزیره یعنی تنگه چاهکوه، جنگل حرا و روستای لافت سپری کنید. دیدن غروب خورشید در روستای لافت با بادگیرها و اسکله زیبایش بسیار جذاب است بخصوص اگر اهل عکاسی هستید مي‌توانید از کهنه ناخداهایی که هر روز دم غروب در جامه بلندهای سپیدشان کنار اسکله لافت مي‌نشینید و خاطرات سال‌های دور را مرور مي‌کنند عکس‌های خوبی بیندازید. روز سوم را هم مي‌توانید به تفریحات دریایی یا خرید بگذرانید.لذیذترین غذای دریایی قشم قلیه ماهی است که معمولا با ماهی تن یا در اصطلاح محلی هوور تهیه مي‌شود.خانم ها نقش حنا یادشان نرود، در بیشتر روستاها و اماکن گردشگری قشم هم زنان و دختران هنرمندی هستند که در چند دقیقه نقش حنا را روی دست یا پای تان به زیبایی انجام مي‌دهند.

ارزان‌ترین تورهای قشم در ایام نوروز از 450 هزار تومان شروع مي‌شود که شمال پرواز ترانسفر گشت و صبحانه است و هتل چهار تخته است.که با خرید و غذا این سفر برای‌تان حدود 800 هزار الی یک میلیون تومان آب خواهد خورد.

 


کیش

سفر ايده​آل براي مسافر کلاسيک

برای رفتن به کیش سه راه وجود دارد دو راه زمینی و یک راه هوایی

1- مسیر جاده ای تهران-قم -کاشان- نایین-مهریز-شهربابک- سیرجان-بندرعباس- بندرلنگه به طول 1509 کیلومتر

2- مسیر ریلی تهران-بندرعباس به طول 1600 کیلومتر (تقریبا 20 ساعت)

3-مسیر هوایی تهران- کیش (یک ساعت و نیم )

 


با توجه به بعد مسافت و هزینه‌هاي جانبی مانند سوخت، غذا و استهلاک قطعات و امثالهم شکی نیست که گزینه اول را باید حذف کرد. گزینه دوم اقتصادی ترین گزینه است اما اگر مي‌خواهید خانوادگی یا چند نفره به کیش سفر کنید بهتر است بدانید که با توجه به اینکه روزانه فقط سه قطار در این مسیر رفت و آمد مي‌کند 28 بهمن نود دو در کمتر از یک ساعت تمام بلیت‌هاي تمام روزهای نوروز به فروش رفته و در بهترین حالت مي‌توانید تک بلیت یا نهایتا دو بلیت برای یک روز تهیه کنید.پیشنهاد من این است که مسیر دوم را هم خط بزنیم و سراغ مسیر سوم برویم.

 


هرچند کیش را باید توریستی‌ترین هدف گردشگری در ایران دانست و از امکانات اقامتی خوبی نیزبرخوردار است اما در تعطیلات نوروز داستان بسیار متفاوت است و تقریبا تمام امکانات اقامتی کیش در این ایام توسط آژانس‌هاي گردشگری تهران چارتر مي‌شود.اجاره خانه هم در این ایام به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست پس تنها و بهترین راه خرید تور کیش از آژانس هاست. دقت کنید که تور را از آژانسی که مجری مستقیم تور کیش است بخرید.البته تمام آژانس ها مدعی هستند که مجری مستقیم کیش هستند اما راه‌هايی برای خرید تور از آژانس‌هاي مرجع وجود دارد، بهترین راه این است که به هتل مورد نظرتان در کیش زنگ بزنید و بپرسید که با کدام آژانس گردشگری قرار داد بسته است.بیشتر تورهای کیش دو شب و سه روز هستند دقت کنید که ساعت پروازتان قبل از دو بعدظهر باشد که مجبور به پرداخت هزینه ی اضافه به هتل نشوید.

 


تور دور کیش را از دست ندهید اکثر هتل‌ها این تور را ارائه مي‌دهند اگر هم هتل یا اقامتگاه شما تور دور جزیره را ارائه نمي‌دهد با یک تاکسی طی کنید و دور جزیره را بچرخید معمولن ساعت یک یا دو بعد از ناهار حرکت مي‌کنید و دیدنی‌هاي کیش مثل آب انبار، کاریز، حریره و درخت سبز را مي‌بینید و در آخر هم دم غروب به کشتی یونانی مي‌رسید که صحنه بسیار قشنگی است. شب‌ها هم مي‌توانید بروید کنار ساحل و دوچرخه کرایه کنید. بیشتر هتل‌ها و همینطور اسکله تفریحی و پارک مرجان و برخی جاهای دیگر هم دوچرخه اجاره مي‌دهند. جزیره کیش بیشترین و متنوع ترین امکانات ورزش‌هاي دریایی را دارد جت اسکی و چترپاراسل را حتما امتحان کنید کافی است یک سر تا اسکله تفریحی بروید تا فهرستی از همه ورزش‌هاي دریایی همراه با قیمت‌شان دست‌تان بیاید.

در ضمن تورهای کیش دو شب و سه روزهه است و ارزانترین تورهای کیش در نوروز از یک میلیون و صد هزار تومان شروع مي‌شود. که با احتساب تفریحات و غذا و خرید (یک درصد هم فکر نکنید که خرید نخواهید کرد جو کیش جو خرید است شک نکنید که خرید خواهیدکرد) چیزی حدود 2 الی دو نیم میلیون تومان این سفر برایتان آب خواهد خورد.

 


مقایسه جزایر کیش و قشم

نمره‌های بین 5 تا 5- است. هرچه این عدد مثبت‌تر باشد یعنی نمره بهتری در آیتم مورد نظرکسب شده است.

 چشم برندار ازم می پاشه زندگیم

شنبه 30 فروردین 1393  3:34 PM
تشکرات از این پست
farnaz_s bigharar khodaeem1 yarabyarabyarab valyollah liasam
immobile9
immobile9
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1393 
تعداد پست ها : 200

پاسخ به:قشم یا کیش؟

در کل روی کیش بیشتر کارشده پس کیش بهتره.

شنبه 27 اردیبهشت 1393  9:18 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon khodaeem1
mgmoheby1
mgmoheby1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 5196
محل سکونت : تهران

پاسخ به:قشم یا کیش؟

هر دو جا دیدنیه مخصوصا قشم جاذبه گردشگری بیشتری داره

یک شنبه 28 اردیبهشت 1393  7:01 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon khodaeem1
amvagedarya
amvagedarya
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 575
محل سکونت : هرمزگان

پاسخ به:قشم یا کیش؟

از نظر گردشگری و مکان های دیدنی قشم بهتر است .اما از نظر کیفیت هتل ها و رستوران ها وچیزهای دیگر کیش حرف اول را می زند.

در کل اگر اهل سفر و مشتاق دیدن مکان های جدید میباشید قشم را توصیه می کنیم ولی اگر به دنبال یک سفر با کلاس و شیک می گردید کیش بهتر است.

هتل و رستوران شیک و مرکز خرید های لوکس در تهران هم پیدا می شود پس بهتر است به نظر من همان قشم برویم بهتر و کم خرج تر و مکان های دیدنی بیشتر هم دارد

یک شنبه 28 اردیبهشت 1393  8:26 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon khodaeem1
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

پاسخ به:قشم یا کیش؟

قشم وکیش رو به جهت خرید صرف نرید .زیبایی دریا وماهی های رنگ ووارنگ بازی دلفین ها در قشم ومنطق تاریخی وفرهنگی اون والبته کیش بسیار زیبا ست البته به منطقه بومی نشین اون هم برید . ما هتل ارم رو انتخاب کرده بودیم که عالی بود . پارک دلفین های دست آموز وپرندگان هم سری بزنید. زمستان برای هر دو منطقه فصل مناسب هست.

منتظران مهدی آگاه باشید!  

 

 حسین را منتظرانش کشتند...

یک شنبه 28 اردیبهشت 1393  12:17 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon khodaeem1 liasam
ahmadfarm
ahmadfarm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1390 
تعداد پست ها : 7792
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:قشم یا کیش؟

كاش هميشه همينطور باقي بمونه و سيل جمعيت همه چي رو خراب نكنه!

یک شنبه 28 اردیبهشت 1393  1:13 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon khodaeem1
montazer2
montazer2
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 354
محل سکونت : مازندران

پاسخ به:قشم یا کیش؟

ما که نه کیش رفتیم نه قشم خوش به حال اونایی که رفتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوشنبه 29 اردیبهشت 1393  8:15 PM
تشکرات از این پست
khodaeem1
abolhassanrajabi
abolhassanrajabi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 92
محل سکونت : تهران

پاسخ به:قشم یا کیش؟

هر دو جزيره جاذبه هاي فراواني براي گشت و گذار دارن

اين درسته كه در كيش سرمايه گذاري بيشتري صورت گرفته اما در قشم هم به تازگي شروع به سرمايه گذاري هاي خوبي شده و در آينده مشيه اين انتظار رو داشت كه شاهد ساخت و راه اندازي امكانت تفريحي و رفاهي خوبي در اونجا بايشم

براي خريد به نظر من كيش شايد شيك تر باشه اما ديگه داراي قيمت هاي مناسبي نيست ولي تو قشم هنوز ميشه قيمت ها خوبي براي بعضي از اجناس بخصوص پوشاك پيدا كرد

از نظر جاذبه هاي طبيعي قشم ميتونه بهتر باشه چرا كه وسعت خيلي بزرگتري داره و درنتيجه تنوع بيشتري تو اون وجود داره و همجنين ميشه جاهاي بكرتري رو تو اون پيدا كرد

سه شنبه 30 اردیبهشت 1393  10:32 AM
تشکرات از این پست
khodaeem1
liasam
liasam
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1393 
تعداد پست ها : 1143
محل سکونت : مرکزی

پاسخ به:قشم یا کیش؟

کیش از نظر طبیعت وجاذبه گردشگری خیلی جذابه,, موسیقی زنده توی رستوراناشم خوبه واسه خریدم خیلی عالیه,, به نظر منم بهتره بیشتروقت صر. تفریح وگردش بشه

**بسم الله القاصم الجبارین**

پنج شنبه 18 دی 1393  1:51 PM
تشکرات از این پست
khodaeem1
دسترسی سریع به انجمن ها