0

آشنایی با برخی کارتها و قطعات مهم دیگر

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

آشنایی با برخی کارتها و قطعات مهم دیگر

آشنایی با كارت گرافيكي
این کارت برای برقرار کردن ارتباط قطعات پردازشی با صفحه نماش استفاده می شودکه باید بر روی برد اصلی (Mother Board) نصب شود.به این کارت گاهی VGA هم گفته می شود.این کارتها معمولا دارای مقداری Ram داخلی می باشند که به پردازش بهتر تصاویر کمک می کنند.
برخی کارتهای گرافیکی دارای امکانات بیشتری نیز هستند که به کمک آنها می توان تبدیل فیلم های ویدئویی قدیمی VHS را به فیلمهای دیجیتالی کامپیوتری انجام داد. به این عمل Capture گفته می شود.

كارت صوت
این کارت جهت پخش و ضبط صدا به کار می رود و در واقع یک مبدل دیجیتال به آنالوگ و باالعکس است. بلندگوها (Speakers) و میکروفون به این قطعه متصل می شوند. محل قرار گیری کارت صوت، روی Mother Borad است. قدرت و کیفیت صدای تولید شده، مهمترین مشخصه کارت صوت به حساب می آید.
گاهی از اوقات کارتهایی نظیر کارت گرافیک یا کارت صوت به عنوان یک قطعه از پیش قرار داده شده روی Mother Borad عرضه می شوند که در این صورت به آنها کارت Onborad گفته می شود.

كارت شبكه
این کارت برای مرتبط کردن یک کامپیوتر با سایر کامپیوترها در یک شبکه کامپیوتری استفاده می شود. این کارت هم نظیر سایر کارتها روی Mother Borad نصب می شود و یا اینکه به صورت Onborad موجود است.
این کارت با سرعتهای متفاوت 10 و 100 مگابایت انتقال اطلاعات در ثانیه عرضه می شود.

جمعه 29 فروردین 1393  6:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها