0

روحانی: اقتدار ارتش، پشتوانه مذاکره‌کنندگان است/ارتش هیچگاه از دولت سهم‌خواهی نکرده است

 
alirezaHmzezadh
alirezaHmzezadh
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 2471
محل سکونت : اصفهان

روحانی: اقتدار ارتش، پشتوانه مذاکره‌کنندگان است/ارتش هیچگاه از دولت سهم‌خواهی نکرده است

رئیس‌جمهور با اشاره به اقتدار ارتش و نیروهای مسلح کشورمان، تاکید کرد که یکی از دلایل اقتدار مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان، حمایت و قدرت نیروهای مسلح از جمله ارتش است.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ابتدا با تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، روز 29 فروردین را یادگار امام راحل دانست.

 

وی در ادامه با اشاره به آمادگی ارتش در دفاع از میهن، تاکید کرد: نماد حرفه‌ای دفاع از میهن اسلامی است. ارتش بدون نگاه به خط کشی‌های سیاسی همواره دفاع از آب و خاک و میهن عزیز و نظام مردمی را به عنوان هدف بالای خود مدنظر قرار داده است.

 

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: اگر امروز مسئولان مذاکره و خط مقدم صلح، در مذاکره با قدرت‌های بزرگ شجاعانه از منافع کشور دفاع می‌کنند، پشتوانه آنها رأی و نظر مردم، هدایت‌های رهبری و اقتدار نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

 

روحانی افزود: ما در مذاکرات به دنیا اعلام کردیم و می‌کنیم که ما اهل تجاوز و جنگ نیستیم و ما اهل منطق و گفت‌وگو هستیم. ما به کشوری تجاوز نمی‌کنیم ولی در برابر تجاوز قاطعانه می‌ایستیم. اقتدار و حمایت نیروهای مسلح و حمایت مردم دلیر ماست که مسئولان مذاکره را توانمند ساخته است تا از منافع ملی کشور به خوبی دفاع کنند.

 

وی با بیان اینکه "ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره نشان داده است که به توصیه امام پایبند است"، یادآور شد:‌ امام تاکید کردند که نیروهای نظامی در کار سیاسی مداخله نکنند. ضمن اینکه نیروهای ارتش کاملا به مسایل سیاسی آگاهی دارند اما هرگز در دسته‌بندی‌ها و بازی‌های سیاسی مداخله نمی‌کنند و ارتش هرگز از ملت و دولت منتخب مردم سهم‌خواهی نکرده و همواره دنبال دفاع از کشور بوده است.

 

رئیس‌جمهور با اشاره به رویارویی ارتش و مردم در برخی کشورها، خاطرنشان کرد: ما در این سال‌ها هیچگاه شاهد دولت نظامی در جمهوری اسلامی ایران نبوده‌ایم و گردش قدرت بدون خشم و خشونت صورت گرفته است. ارتش با اقتدار و انضباطش را رعایت می‌کند؛ در همه امور حتی در امور مالی که می‌بینیم برای صرف هر ریال، شناسنامه‌ای در ارتش وجود دارد.

جمعه 29 فروردین 1393  9:06 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها