0

تعیین تکلیف ادغام سانا و سابا تا شهریور

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : -

تعیین تکلیف ادغام سانا و سابا تا شهریور

IMG_0009-1.JPGفلاحتیان به ایسنا خبر داد

تعیین تکلیف ادغام سانا و سابا تا شهریور

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در مورد آخرین وضعیت لایحه ادغام سازمان‌ انرژی‌های نو ایران (سانا) و سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) گفت: به نظر می‌رسد تا شش ماه آینده مصوبات لازم این امر از مجلس اخذ شود.

هوشنگ فلاحتیان در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: لایحه تقدیمی در کمیسیون فرعی (کمیسیون انرژی مجلس) اساسنامه ادغام دو سازمان و تشکیل سازمان جدید «سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی» تصویب شده و در کمیسیون اصلی نیز باید مطرح شود.

وی در مورد زمان اخذ مصوبه تشکیل سازمان ساتبا و ادغام سانا و سابا تصریح کرد:‌ به نظر می رسد در شش ماهه اول سال مصوبات لازم تصویب شود.

به گزارش ایسنا، در سه سال گذشته بحث انحلال سانا و سابا و تشکیل سازمانی جدید به نام "ساتبا" مطرح بوده است و درآبان ماه سال گذشته لایحه اساسنامه «سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی» (ساتبا) از سوی رئیس‌جمهور تقدیم مجلس شد و اکنون در حال گذر از خوان‌های مجلس برای تصویب است.

بر اساس آنچه در مقدمه لایحه دولت بیان شده است، نظر به اینکه طبق ماده 8 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی - مصوب 1389 - به وزارت نیرو اجازه داده شده در چارچوب قانون برنامه پنجم توسعه و قانون مدیریت خدمات کشوری برای ارتقای بهره‌وری و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر، نسبت به تأسیس یک سازمان با شخصیت حقوقی مستقل اقدام کند و ردیف‌های بودجه مربوط به امور مذکور را از سازمان‌های زیرمجموعه خود به سازمان جدید انتقال دهد و اساسنامه و وظایف سازمان یاد شده توسط وزارت نیرو تهیه و پس از تأیید هیأت وزیران به مجلس شورای اسلامی ارائه شود، لذا به منظور ادغام سازمان‌های بهره‌وری انرژی ایران و انرژی‌های نو ایران و ایجاد سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی، لایحه اساسنامه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شد.

سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) دارای شخصیت حقوقی مستقل و مرکز اصلی آن تهران و حوزه فعالیت آن سراسر کشور است. از تاریخ لازم‌الاجرا شدن اساسنامه، وظایف و مسئولیت‌های حاکمیتی سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) و سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) به همراه بودجه، اعتبارات، اموال، دارایی‌ها، بدهی‌ها، تعهدات و امکانات و نیروی انسانی به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) انتقال می‌یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی وبسایت منبع: www.isna.ir

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

جمعه 29 فروردین 1393  9:03 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها