0

تبدیل موبایل به وب کم

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

تبدیل موبایل به وب کم

 

همان طور که قبلا اشاره کرده بوديم، گوشي‌هاي هوشمند يا اسمارت فون‌ها به وجود آمدند تا ما را از وسايل متفرقه خلاص کنند. با داشتن يک گوشي هوشمند ديگر نياز نيست در يک زمان چندين وسيله (مانند دوربين عكاسي يا ضبط صوت) را همراه خود داشته باشيد تا از آنها استفاده کنيد، چون گوشي بيشتر نيازهاي شما را به‌طور معمول رفع خواهد کرد.

 

يکي از ويژگي‌هاي موجود در گوشي‌هاي نسل جديد وجود دوربين‌هاي عکاسي و فيلمبرداري است که به راحتي و با کيفيت خوب، قادر است جاي يک دوربين ديجيتال را پر کند. حال مي‌توانيد با وجود اين دوربين کارهاي ديگري هم انجام دهيد که به پيشرفته بودن گوشي شما بستگي دارد. يکي از کارهايي معمولي که مي‌توان با وجود اين دوربين‌ها انجام داد، استفاده از آنها به عنوان يک «وب کم» براي کامپيوتر است. يعني كاربر با داشتن يک گوشي موبايل داراي سيستم عامل، ديگر نيازي به وب کم هم نخواهيد داشت. پس امروز نيز با ما همراه باشيد تا گوشي شما را به يک وب کم تبديل کنيم.

WWIGO نگارش 04/1

برنامه معرفي شده امروز از نسل سيستم عامل‌هاي سيمبين نگارش S60v3 است. عده‌اي از دوستان کماکان در اين زمينه براي ما پيغام ارسال مي‌کنند و از نصب اين برنامه در گوشي‌هاي مختلف مي‌پرسند. براي آن دسته از عزيزان بايد عرض کنم که با ورود به سايت www.gsmarena.com که يک پايگاه اطلاع‌رساني تلفن همراه است و رفتن به قسمت گوشي خود، در جلوي قسمت OS که همان سيستم عامل گوشي است، مي‌توانيد بفهميد که آيا گوشي شما داراي سيستم عامل هست يا خير و در صورتي که داراي سيستمي است، از چه نسخه و چه سيستم عاملي بهره مي‌برد؟

برنامه را پس از ثبت به گوشي خود منتقل کرده و آن را نصب و اجرا کنيد. اين برنامه داراي دو قسمت است. اولين قسمت برنامه است که بايد مطابق معمول هميشه آن را نصب مي‌کنيد. قسمت دوم واسطه‌اي ميان گوشي و کامپيوتر است و بايد بر روي کامپيوتر اجرا شود و مطابق هر نرم‌افزار ديگري روي کامپيوتر آن را نيز نصب کنيد.

ذکر اين نکته ضروري است که اين برنامه قادر است از طريق وايرلس و بلوتوث با کامپيوتر ارتباط برقرار کرده و تصوير را به کامپيوتر كاربر منتقل کند. پس وجود يکي از اين دو وسيله ضروريست. در هنگام نصب نرم‌افزار بر روي کامپيوتر اگر يکي از اين دو راه ارتباطي وجود نداشته باشد به شما پيغام مي‌دهد که شما با پاسخ مثبت دادن به آن بايد از آن قسمت رد شويد تا برنامه نصب شود.

حال برنامه را، هم بر روي گوشي و هم بر روي کامپيوتر اجرا کنيد. در گام اول هيچ تصويري رد و بدل نمي‌شود. و ابتدا بايد نظيمات مربوطه را براي اين ارتباط انجام دهيد. به قسمت Setting برنامه در گوشي خود رفته و گزينه‌‌هاي مربوطه از جمله IP دستگاه موجود در کامپيوتر، اسم کانکشن اتصال، کيفيت تصوير (که بستگي به کيفيت دوربين شما دارد)، استفاده از کدام دوربين (در گوشي‌هاي نسل جديد معمولا دو دوربين يکي در جلو و ديگري در پشت گوشي وجود دارد که دوربين جلو معمولا براي کنفرانس‌هاي ويدئويي به‌کار مي‌رود)، پورت اتصال، درجه بزرگ‌نمايي، درجه روشنايي و درجه بزرگ‌نمايي ديجيتال را تنظيم کنيد. اما در قسمت‌هاي تنظيمات به قسمت پورت دست نزده و آن را به‌صورت پيش‌فرض رها کنيد.

اگر مي‌خواهيد با دستگاه وايرلس اين ارتباط را برقرار کنيد، خواندن مقاله «گوشي و دنيا مجازي» که در شماره ‌206 کليک چاپ شد، به شما کمک خواهد کرد.

حال برنامه را بر روي کامپيوتر اجرا کرده و به قسمت تنظيمات آن برويد. در اين قسمت بايد مسيري را به برنامه بدهيد تا در صورتي که مايل به ضبط تصاوير بوديد، آنها در آن قسمت خاص ذخيره و ضبط گردند. همچنين اگر از اتصال بلوتوث براي اين کار استفاده مي‌کنيد بايد در قسمت Bluetooth Stack، کانکشن بلوتوث خود را انتخاب کنيد. همچنين به قسمت و شماره پورت موجود در اين برنامه توجه کنيد که با پورت موجود در تنظيمات موبايل شما يکي باشد.

اكنون برنامه را در گوشي خود اجرا کرده و سپس از منوي Connect وسيله ارتباطي خود را انتخاب کنيد. اين اتصال چند لحظه به طول خواهد انجاميد تا ارتباط برقرار شود که به محض اين کار، تصاوير گرفته شده با دوربين بر روي صفحه مانيتور کامپيوتر نمايان خواهد شد.

اميدوارم شما نيز همچون ما از اين برنامه لذت برده باشيد.

جمعه 29 فروردین 1393  12:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها