0

ایران و سوریه دلیل برکناری شاهزاده سعودی

 
mohammad98
mohammad98
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 6815
محل سکونت : خراسان

ایران و سوریه دلیل برکناری شاهزاده سعودی

خبرگزاری بین المللی "یونایتد پرس" امروز در مطلبی با اشاره به برکناری شاهزاده "بندر بن سلطان" از ریاست سازمان اطلاعات عربستان و تعیین "یوسف الادریسی" به عنوان جایگزین وی، دلایل این امر را بررسی کرد.

 

بنا بر گزارش روز گذشته خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، "عبد الله بن عبدالعزیز" پادشاه سعودی طی فرمانی "بندر بن سلطان" رئیس سازمان اطلاعات عمومی عربستان را بنا "به خواست خود" از این مقام اعفا کرده است.

 

گزارش ها حاکی از آن است که شاهزاده سعودی برکنار شده هم اکنون دوران نقاهت خود را بعد از عمل جراحی که در آمریکا انجام داد در قصر خود در شهر مراکش مغرب سپری می کند.

 

منابع نزدیک به خاندان آل سعود معتقدند که شاهزاده بندر از اینکه در اواخر ریاست خود بر سازمان اطلاعات عربستان دو پرونده مهم یعنی "سوریه" و "ایران" را از او گرفته و به شاهزاده محمد بن نایف وزیر کشور سعودی و پسر عموی او داده و وی را به طور کامل کنار زده اند سرخورد و دلخور شده است و او را وادار ب خروج از کشور و عدم به بازگشت نموده است.

 

سرخوردگی و دلخوری او از پادشاه به آن حد رسیده که مشاهده گردید وی در جریان سفر اخیر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به عربستان در دیدارها حضور نداشته است.

 

بندر بن سلطان سیاست تندی را در قبال دو نظام ایران و سوریه اتخاذ کرده و بر حمایت مالی از گروه های تندوری اسلامی و مسلح کردن آنان در زمان مسئولیت خود در موضوع سوریه نظارت داشته ایت. او همچنین به دشمنی با بشار اسد رئیس جمهور سوریه و سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله شهرت زیادی دارد.

 

گفتی است که رابطه او با پادشاه زیاد خوب نبوده ولی بنا به درخواست آمریکا به ریاست سازمان اطلاعات عربستان که بعد از کنار گذاشته شدن شاهزاده ترکی الفیصل ناکار امد شده بود، منصوب شد.

هر که دارد هوس کربُــبَـــلا بسم الله

پنج شنبه 28 فروردین 1393  5:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها