0

نقد مجلس به میزان سود سپرده‌های بانکی

 
takround
takround
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 5906
محل سکونت : خراسان رضوی

نقد مجلس به میزان سود سپرده‌های بانکی

 

اخبار,اخبار اقتصادی ,سود سپرده‌های بانکی

 

اخبار اقتصادی - نقد مجلس به میزان سود سپرده‌های بانکی

نایب رئیس مجلس به صحبت‌های جعفری در مورد موضوع سود سپرده‌های بانکی اشاره و اظهار کرد: ما قطعا از رئیس بانک مرکزی برای حضور در مجلس دعوت می‌کنیم تا در مورد سیاست‌های بانک مرکزی توضیح دهد. این سیاست‌ها نقش اساسی و کلیدی در شکل‌گیری اقتصاد مقاوتی دارد.

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس جلسات مجلس با حضور وزرا برای بررسی نحوه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تشریفاتی خواند و همچنین در مورد نرخ سود بانکی گفت که نرخ‌های فعلی سود بانکی مشوق معاملات ربوی است.

به گزارش ایسنا، قاسم جعفری در صحن امروز(چهارشنبه) با استناد به اصول 2 و 3 قانون اساسی گفت بند 12 اصل سوم قانون اساسی به پی‌ریزی اقتصاد صحیح عادلانه بر طبق ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه، رفع فقر و رفع محرومیت در زمینه تغذیه، مسکن، کار و بهداشت و تامین بیمه اشاره دارد.

وی با اشاره به صحبت‌های روز گذشته وزیر اقتصاد در جلسه علنی گفت: صحبت‌های آقای وزیر مبتنی بر طرح یک‌سری مسائل نظری و تئوری بود بنده به خود ایشان هم گفتم که ما دنبال نقشه راه اجرایی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال هستیم.

به گفته وی متاسفانه جلساتی که تاکنون مجلس در این رابطه برگزار کرده و به دنبال آن برخی وزرا توضیحاتی را ارائه کرده‌اند جلسات تشریفاتی بوده است به طوری که تعداد زیادی از نمایندگان نیز این موضوع را تایید کرده و حتی می‌پرسند که آیا مجلس از این کارهای تشریفاتی خسته نشده است؟

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه گفت: در حال حاضر یکی از مسائل مهم سود بسیار کلان بانک‌ها است که مشوق معاملات ربوی است به جای آنکه به تولید و سایر موارد بپردازد است انتظار می‌رود هیأت رئیسه مجلس از وزرای دولت بخواهد در مورد برنامه‌های اقتصادی و نقشه راه اجرایی توضیح بخواهد تا به جای صحبت کردن کارهای جدی انجام شود.

جعفری افزود: طبق تایید علما و فقها و نظر اکثر اقتصادیون سودهای بانکی مشوق معاملات ربوی است. انتظار می‌رود جلسات پربار اجرایی به عنوان نقشه راه اجرایی در ملجس برگزرا شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد رئیس جلسه در پاسخ به این اخطار گفت: وزرایی که در مجلس حضور پیدا می‌کنند ضمن ارائه سیاست‌ها، راهکارها و پیشنهادهای نمایندگان را به خصوص در کمیسیون‌های تخصصی دریافت می‌کنند.

وی افزود: البته ما در آغاز سال قرار داریم و قاعدتا باید به نقشه راه و مسیری که ما را در راستای شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی کارآمد و پایدار هدایت کند،‌ پیش برویم.

نایب رئیس مجلس به صحبت‌های جعفری در مورد موضوع سود سپرده‌های بانکی اشاره و اظهار کرد: ما قطعا از رئیس بانک مرکزی برای حضور در مجلس دعوت می‌کنیم تا در مورد سیاست‌های بانک مرکزی توضیح دهد. این سیاست‌ها نقش اساسی و کلیدی در شکل‌گیری اقتصاد مقاوتی دارد.

ابوترابی‌فرد افزود: ما جدا نسبت به بحث سود سپرده‌های بانک نقد جدی داریم و باید بانک مرکزی سیاستش را شفاف و روشن تبیین و نظارت کند چون اگر بانک مرکزی با اقتدار و تدوین سیاست‌های درست و مبتنی بر نظارت حرکت کند، شاهد کاهش شاخص‌های بورس و آسیب‌هایی در حوزه اقتصادی نخواهیم بود. 

اخبار اقتصادی - ایسنا

 

قدر لحظات رو باید دانست

چهارشنبه 27 فروردین 1393  4:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها