0

هشدار در خصوص افزایش شدید کرایه حمل و نقل

 
takround
takround
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 5906
محل سکونت : خراسان رضوی

هشدار در خصوص افزایش شدید کرایه حمل و نقل

 

اخبار,اخبار اقتصادی ,نرخ کرایه

 

اخبار اقتصادی - هشدار در خصوص افزایش شدید کرایه حمل و نقل

نماینده جایگاه‌داران سی.ان.جی تعیین قیمت گاز طبیعی را بر اساس ۶۰ درصد نرخ بنزین، غیر کارشناسی دانست و هشدار داد: در صورتی که قیمت سی ان جی این گونه محاسبه شود نرخ کرایه‌ها افزایش فاجعه باری خواهد داشت.

اردشیر دادرس در گفت‌وگو با تسنیم در مورد نحوه تعیین نرخ سی.ان.جی در مرحله دوم فاز هدفمندی یارانه‌ها گفت: متاسفانه در حالی محمد شریعتمداری - معاون اجرایی رئیس جمهور- اعلام کرده است که " نرخ احتمالی سی.ان.جی60 درصد افزایش نرخ احتمالی بنزین خواهد بود" که این نوع محاسبه قیمت برای گاز طبیعی غیرکارشناسی است.

وی با اشاره به این که وجود ذخایر و شبکه سراسری گاز یک مزیت برای کشور محسوب می‌شود اظهار کرد: درصورتی که قیمت گاز طبیعی 60 درصد نرخ بنزین تعیین شود در واقع ایران گران‌ترین گاز دنیا را به مردم کشور عرضه می‌کند.

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی.ان.جی با تاکید بر این که دولت باید در نرخ گذاری سوخت مدبرانه عمل کند گفت: مهم نیست قیمت بنزین چه مقدار تعیین می‌شود مهم این است که بر اساس استاندارد جهانی نرخ سی.ان.جی باید 30 درصد قیمت بنزین قیمت‌گذاری شود.

او هشدار داد: با توجه به این که 90 درصد تاکسی‌ها و 60 درصد حمل و نقل عمومی گازسوز است اگر قیمت گاز طبیعی بیش از 30 درصد تعیین شود، نرخ کرایه‌ها افزایش چشم‌گیری خواهد یافت.

دادرس یادآور شد: نباید بنزین، گازوییل و سی.ان.جی را تک بعدی قیمت‌گذاری کرد؛ چرا که در قیمت‌گذاری باید سبد قیمتی سوخت مد نظر قرار گیرد و قیمت هر سوخت متناسب با قیمت سایر سوخت‌ها تعیین شود.

اخبار اقتصادی - تسنیم

 

 

چهارشنبه 27 فروردین 1393  4:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها