0

مرگ به علت کار بیش از حد

 
lenditara1
lenditara1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 9088
محل سکونت : همین دورو ورا

مرگ به علت کار بیش از حد

مرگ به علت کار بیش از حد

 

کلمه جدیدی به نام “کار وشی ” به زبان ژاپنی افزوده شده که به معنای مرگ در اثر کار بیش از حد است انتقال این کلمه به زبان ژاپنی حاکی از نگاه صادقانه ژاپنی ها به اوضاع جامعه است

به گزارش ظهور۱۲ ، براساس این گزارش در دو دهه گذشته متوسط ساعتهای کاری در امریکا افزایش و در کشورهای اروپایی کاهش یافته است نکته قابل توجه این که براساس گزارش سازمان جهانی کار، فرانسه بیشترین بازدهی را در هر ساعت کاری در جهان دارد و بلژیک و امریکا به ترتیب در مقام دوم و سوم قرار دارند. کارشناسان بر ایجاد تعادل در کار و تفریح و استراحت تاکید فراوان می کنند و معتقدند استرس و فشار، افراد را در معرض ابتلا به بسیاری از بیماری ها، از جمله حمله قلبی ، سکته مغزی ، سرطان و سرماخوردگی قرار می دهد.

بیقراری ، اضطراب ، افسردگی ، کینه ورزی و دشمنی ، بی خوابی ، سردرد، فشار خون و بیماری های قلبی ، بر اثر کار و استرس و فشار بیش از حد ظهور می کند و افرادی که بیش از۷ ساعت در روز کار می کنند و مرخصی نمی روند بیش از دیگران در خطر هستند. اختلال در روابط خانوادگی با همسر و فرزندان ، از دیگر عوارض کار بیش از حد است در پایان این گزارش خبری ، اظهار امیدواری شده است با ایجاد تعادل در کار و استراحت کلمه کار وشی یا معادل آن ، به زبان دیگر کشورهایی که هم اکنون بیش از حد کار می کنند وارد نشود.

 

چهارشنبه 27 فروردین 1393  3:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها