0

نکات کلیدی در اکسل 2007 - 8

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

نکات کلیدی در اکسل 2007 - 8

67. در تب data ، گروه  data tools ، گزینه what - if analysis (تحلیل شرط چرا) ارزشهای جدید در لیست ایجاد می کند و مواقعی کاربرد دارد که خواسته باشیم در یک جدول اعداد و ارزشها را بدون تغییر فرمت جدول ، عوض کنیم . این گزینه سه قسمت دارد که scenario manager را بررسی می کنیم . با اجرای سناریو ، پنجره ای باز می شود که در آن برای ساختن سناریوی جدید کلید add را کلیک می کنیم و در پنجره جدید ابتدا اسم سناریو (scenario name)  را تایپ کرده و در changing cells آدرس سلولهایی که می خواهیم مقادیر آنها تغییر یابد را می دهیم . کلید ok را کلیک کرده و مقادیر جدید را در آدرس مقادیر قبلی وارد می کنیم و با کلید ok آن را تأیید می کنیم . در پایان اگر بخواهیم سناریوی جدید دیگری بسازیم از کلید add استفاده می کنیم . برای فراخوانی سناریو از فایل های sheet دیگر ، کلید merge را بکار می بریم . summary برای گزارش گیری از سناریوهاست . بطور خلاصه می توان از  scenario manager برای تغییر داده های یک پروژه استفاده کرد .

 

68. در تب data ، گروه  data tools ، گزینه what - if analysis (تحلیل شرط چرا) ، قسمت دوم goal seek می باشد که به معنای جستجوی هدف می باشد و می توان با تغییر یک متغیر ، انواع تغییرات را در پروژه داد بدون اینکه فرمت آن بهم بخورد و این یک نوع پیش بینی است . بطور مثال می خواهیم بدانیم برای رسیدن به یک سود مشخص ، تعداد کالا را چند تا در نظر بگیریم تا به آن سود معین برسیم .

 

A

85">

 

 

1

5

5

2

 

8

17

 

3

40=8 × 5

85 = 17 × 5

 با اجرای goal seek در پنجره باز شده می خواهیم بدانیم چه سلولی ، چند بشود ، با تغییر کدام متغیر تا به منظور خود برسیم :

Set cell : $ a # 3

To value : 85

By changing cell : $ a $ 2

Ok

 

69. تابع = rand () در word متنی آماده را از help می آورد .

70. not available (N/A) به معنای در دسترس نیست ، یک نوع خطاست که در موبایل ها نیز چنین خطایی وجود دارد .

71. تابع cell اطلاعاتی مربوط به سلول را می دهد .

72. تابع error-type از توابع information نوع خطای سلول را تشخیص داده و کد مربوطه را نمایش می دهد . مانند عدد تقسیم بر صفر که خطای div/0 می باشد و کد آن 2 است که عدد 2 را در سلول مربوطه نشان می دهد . خطاها با نامبر ساین (#) شروع می شوند .

73. تابع  info اطلاعات محیطی راجع به سیستم را می دهد . مثلاً اگر در پنجره باز شده در قسمت type_text کلمه system را وارد کنیم و ok نماییم ، در سلول مربوطه کلمه pcdos نمایش داده می شود . اگر  کلمه release را وارد کنیم در سلول عدد مربوط به نسخه اکسل به نمایش در می آید و اگر کلمه osversion را وارد کنیم در سلول نسخه سیستم عامل جاری سیستم را می دهد .

74 . در توابعی که با is شروع می شوند جواب true یا false می باشد .

75. در تابع isblank یعنی آیا سلول خالی است ؟ سلول مورد نظر را بررسی نموده که اگر خالی باشد جواب true می دهد و اگر  خالی نباشد و دارای اطلاعات باشد جواب false را می دهد .

چهارشنبه 27 فروردین 1393  12:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها