0

نکات کلیدی در اکسل 2007 - 7

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

نکات کلیدی در اکسل 2007 - 7

61. در تب data قسمت outline گزینه subtotal (مجموع جزئی) بدین صورت است که براساس یک موضوع خاص روی فیلدها تابعی را اعمال می کند . ابتدا ستون مربوطه را سورت کرده (مانند محاسبه سود و زیان) و سپس subtotal را اجرا کرده و بترتیب انتخاب نام فیلد ، انتخاب نوع تابع ، انتخاب فیلد ، انتخاب گزینه یک و سه را انجام داده و بعد ok را می زنیم .

 62. ارزش گذاری داده ها یا اعتبارسنجی (data validation) که می توان با استفاده از این گزینه روی سلول ها محدودیت اعمال کرد . ابتدا ناحیه مورد نظر را انتخاب کرده و سپس روی گزینه d.v. کلیک می کنیم و بعد تنظیمات allow ، data ، min و max را انجام  می دهیم . در تب error alert گزینه stop (ایست) از همه قوی تر است که مقدار قبول نمی کند ، گزینه warning (هشدار) و information (اطلاع رسانی) مقدار قبول می کنند .

 63. input message مانند comments می باشد ولی دارای ظاهری زیباتر بوده و در چاپ هم دیده نمی شود .

 64. تابع now ساعت و تاریخ جاری سیستم را در سلول مربوطه نمایش می دهد و تابع today فقط تاریخ جاری را نشان می دهد .

 65. برای تبدیل متن به ستو از تب data ، گزینه data tools مورد text to columns را بکار می بریم . این مورد دو روش دارد :

الف - نوشتن نام و نام خانوادگی در یک ستون (بطور مثال) ، انتخاب text to columns ، در مرحله اول گزینهwidth   fixed را تیک زده ، next ، در مرحله دوم محتویات ستونها را جدا می کنیم ، در مرحله سوم فرمت داده ها را تعیین می کنیم که در اینجا text می باشد ، finish که در نهایت ستون نام و نام خانوادگی از هم جدا می شوند .

ب - نوشتن نام  و نام خانوادگی در یک ستون (بطور مثال) ، انتخاب text to columns ، در مرحله اول گزینه delimited را تیک زده ، next ، در مرحله دوم نوع جدا کننده کلمات هنگام تایپ که در اینجا space است را انتخاب کرده ، next ، در مرحله سوم فرمت داده ها را تعیین می کنیم که در اینجا text می باشد ، finish که در نهایت ستون نام و نام خانوادگی از هم  جدا می شوند . در این روش اگر در مرحله سوم گزینه do not import column (skip) را تیک بزنیم یکی از ستونها که های لایت است در پایان کار حذف می شود .

این مورد در مواقعی کاربرد دارد که متنی را از محیط word به محیط excel انتقال می دهیم.

 66. در تب data ، گروه data tools  ، گزینه consolidate برای ترکیب ارزشهای مختلف (اعداد مختلف ، یکپارچه کردن ، یکی کردن ، ترکیب داده ها) بکار می رود ، بطور مثال : 

7" valign="top">

جواب اعداد

اعداد دوم

اعداد اول

7" valign="top">

 

5

1

7" valign="top">

 

6

2

7" valign="top">

 

 

7

3

 
7" valign="top">

 

8

4

 ابتدا گزینه consolidate را اجرا نموده و در پنجره باز شده در قسمت function نوع عملیات را انتخاب و در قسمت reference آدرس ستون هایی که با هم جمع می شوند را تعیین و بعد add نموده  و کلید ok را می زنیم که جواب نهایی در ستون جواب اعداد ظاهر می شود.

چهارشنبه 27 فروردین 1393  12:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها