0

عقب نشینی قیمتها در بازار سکه و طلا

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

عقب نشینی قیمتها در بازار سکه و طلا

بازار فلزات طلایی که چند روزی است با پافشاری بر روند افزایشی و با اثر پذیری از دو متغییر اونس جهانی و دلار داخل شاهد رشد قیمتها بود، دیروز با عقبگردی که در پی کاهش دو متغییر اصلی این بازار صورت گرفت ارزش هر مثقال طلای 17 عیار را تا سطح 433 هزار تومان پایین آورد.

البته با دوام نیاوردن روند کاهشی ارزش دلار و بازگشت آن به بهای 3162 تومان، بهای فلزات طلایی نیز افزایش یافت اما با غلبه ی اثر افت طلای جهانی این رشد محدود و نسبت به روز گذشته 2 هزار تومان کسر داشت. 

انتشار گزارش مربوط به بهبود وضعیت خرده فروشی در آمریکا طی ماه مارس قیمت اونس جهانی را با کاهش روبرو کرد و بهای طلا در ساعاتی به زیر مرز 1300 تومان سر خورد که البته بحران سیاسی اوکراین از ریزش بیشتر قیمتها جلوگیری کرد و حتی کارشناسان با توجه به بحران اوکراین و انتظار سرمایه گذاران نسبت به کاهش بیشتر شاخص سهام آمریکا روزهای صعودی را برای این فلز زرد رنگ پیش بینی می کنند.

این گزارش حاکیست، بازار ارز دیروز را با افت و خیز دلار و سایر ارزهای شاخص سپری کرد که البته دامنه ی این نوسان محدود و دلار با قرار گرفتن بر بهای 3158 تومان، روز افزایشی دیگری را به پایان رساند. 

شایان ذکر است، بازار سکه نیز به دنبال بازار ارز و طلا با نوسان همراه شد که در نهایت ارزش هر قطعه سکه بهار آزادی در طرح امامی و قدیم به 979 و 978 هزار تومان رسید.گفتنی است، هر نیم و ربع سکه هم به بهای 530 و 315 هزار تومان و هر سکه 1 گرمی به نرخ 205 هزار تومان در بازار دست یافتند.

چهارشنبه 27 فروردین 1393  10:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها