0

ده راهکار برای افزایش عمر CD

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

ده راهکار برای افزایش عمر CD

 

1)   CD را با DVD-ROM اجرا نکنید . چرا که سرعت چرخش DVD-ROM بسیـار بیشتر از  CD-ROM  است و این کار باعث خش‏دار شدن CD خواهد شد .

 

2)  CDها را از پشت روی هم قرار دهید . اگر  CDها را از طرف قابل استفاده روی هم قرار دهید به علت شیشه‏ای بودن سطح ، به سرعت خش‏دار خواهد شد .

 

3) از پاک کردن CD با لباس و حوله خودداری کنید . پاک کردن  CDها با منسوجات به شدت باعث کاهش عمر  CDها خواهد شد. برای تمیز کردن  CD‏ها از دستمال کاغذی بدون کرک و یا سایر دستمال ‏های نرم استفاده کنید.

 

4) از نوشتن با ماژیک‏های غیر استاندارد روی  CDها خودداری کنید . ماژیک‏های غیر استاندارد به تدریج در بافت CD فرو رفته و باعث استهلاک سریع CD خواهد شد.

 

5) از تماس مکرر دست‏ها با CD ها خودداری کنید . شیارهای دست  و کثیفی‏های سطح دست در تماس با سطح CD باعث تخریب سطح شیشه‏ای آن خواهد شد.

 

6) از قرار دادن  CDها در هوای آزاد و کیف‏های نامرغوب خودداری کنید . این کار خیلی زود CD را نابود می‏کند.

 

7) بلافاصله بعد از اتمام کار با  CD، آن را از CD-ROM  خارج کنید . در صورتی که در CD-ROM باقی بماند در هر بار ورود به My Computer یا هنگام خاموش و روشن کردن سیستم، محتوای CD بازخوانی خواهد شد.

 

8) از زدن برچسب به جای نوشتن روی پشت CD خودداری کنید. با اینکار CD-ROM برای خواندن CD تعداد دور بیشتری را می‏زند و خود به خود CD مستهلک خواهد شد.

 

9) از دستگاه‏های خش‏گیر و پمادهای خش‏گیر حدالامکان استفاده نکنید . در صورتی که خش‏هایی کوچک و کم روی  CDها مشاهده کردید ، استفاده از ابزارآلات مذکور به هیچ ‏وجه برطرف کننده نیست و ضمن برداشت کردن یک لایه از روی  CD، خش‏های جدیدی نیز روی CD  وارد خواهد کرد .

 

10) از تهیه  CD‏های رنگی و نامرغوب ارزان قیمت با مارک‏های ناشناس خودداری کنید . CDهای رنگی به دلیل ساختار غیر استاندارد خود عمر کوتاهی دارند . همچنین  CDهای ارزان نامرغوب حتی با رعایت 9 شرط بالا باز هم عمر کوتاهی خواهند داشت.

سه شنبه 26 فروردین 1393  11:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها