0

Print to File

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

Print to File

ممکن است شما زمانی نیاز به پرینت گرفتن از صفحه متنی، عکس و … داشته باشید اما در آن زمان پرینتری به سیستم شما وصل نباشد و یا وصل باشد اما به دلایل مختلف مانند نصب نبودن درایور مربوطه قابل استفاده نباشد.

 

در این مواقع شما می توانید فایل مورد نظر را مجازی پرینت نمایید و آنرا به صورت یک فایل ذخیره کنید و بعداً هر هنگامی که پرینتری بر روی سیستم قابل استفاده بود با ارسال آن فایل به پرینتر آنرا چاپ نمایید. در ادامه چگونگی انجام این کار را به صورت تصویری توضیح خواهیم داد.

 

برای پرینت گرفتن یک مطلب به صورت فایل ابتدا باید یک پرینتر با پورت FILE ایجاد نمایید. برای این منظور گزینه Printers and Faxes را از داخل Control Panel باز نمایید و از منو سمت چپ در قسمت Printer Tasks روی Add a printer کلیک نمایید.مطابق شکل زیر:

 

Print to File - Bitrin.com

 

یا از Start روی گزینه Printers and Faxes کلیک کنید. مطابق شکل زیر:

 

Printers_Faxes.jpg" alt="Print to File - Bitrin.com" />

 

 

سپس Add Printer Wizard باز شده و در صفحه Welcome to the Add Printer Wizard بر روی Next  کلیک کنید.مطابق شکل زیر:

Print to File - Bitrin.com

 

سپس در قسمت Local or Network Printer گزینه اول یعنی Local printer attached to this computer را انتخاب نمایید و تیک کنار Automatically detect and install my Plug and Play printer  را نیز بردارید و روی Next کلیک کنید. مطابق شکل زیر:

 

Print to File - Bitrin.com

 

حال در قسمت Select a Printer Port عبارت Use the following port را انتخاب کرده و در مقابل آن FILE: (Print to File)i را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.مطابق شکل زیر:

 

Print to File - Bitrin.com

 

بعد در قسمت Install Printer Software یکی از پرینترها را انتخاب کنید (هیچ فرقی ندارد که کدام را انتخاب می کنید) و روی Next کلیک کنید.مطابق شکل زیر:

 

Print to File - Bitrin.com

 

در قسمت Name Your Printer هر نامی را که می خواهید به پرینتر خود بدهید و برای سوال Do you want to use this printer as default printer ترجیحاً No را انتخاب کنید تا این پرینتر مجازی به پرینتر پیش فرض سیستم شما تبدیل نشود و روی Next کلیک کنید.

مطابق شکل زیر:

Print to File - Bitrin.com

 

 

در قسمت Name Your Printer هر نامی را که می خواهید به پرینتر خود بدهید و برای سوال Do you want to use this printer as default printer ترجیحاً No را انتخاب کنید تا این پرینتر مجازی به پرینتر پیش فرض سیستم شما تبدیل نشود و روی Next کلیک کنید.در قسمت Printer Sharing همان Do not share this printer را انتخاب و روی Next کلیک کنید.

مطابق شکل زیر:

 

Print to File - Bitrin.com

 

 

در بخش Print Test Page گزینه No انتخاب و روی Next کلیک کنید.

طبق شکل زیر:

 

Print to File - Bitrin.com

 

و سرانجام در صفحه Completing the Add Printer Wizard بر روی Finish کلیک کنید.

مطابق شکل زیر:

 

Print to File - Bitrin.com

 

حالا از این به بعد هر مطلبی را که خواستید بر روی یک فایل پرینت کنید کافیست در پنجره Print آن از قسمت Select Printer این پرینتری که در بالا ایجاد کرده اید انتخاب کنید.

 

 

و بر روی Print کلیک کنید سپس در پنچره Print to File در قسمت Output File Name نام دلخواه خود را وارد کنید روی OK کلیک کنید.

 

 

حال در کنار فایل اصلی شما یک فایل با همان نامی که در قسمت Output File Name داده بودید ایجاد شده است.  البته فرایند Print to File در برنامه Text pad به این نحو می باشد؛ در سایر برنامه ها هم کمابیش بر همین منوال می باشد و ممکن است فقط با تغییرات جزئی همراه باشد مثلاً در برنامه Microsoft Word هنگام پروسه Print to File از شما محل ذخیره شدن فایل را نیز سوال می کند و فایل ایجاد شده با پسوند prn ذخیره می شود.

 

تا کنون نحوه ایجاد فایل را توضیح دادیم؛ اما اگر بخاهید زمانی فایل ساخته شده را یر سیستمی که متصل به یک پرینتر می باشد پرینت نمایید باید وارد Command Prompt شده و با دستور copy فایل مورد نظر را به پرینتر ارسال نمایید. پرینتر ممکن است با پورت LPT1 به کامپیوتر وصل شده باشد که در این صورت دستور را باید مطلبق زیر وارد نمایید که بجای ”FileName.prn” باید نام و آدرس همان فایل خود را بنویسید:

سه شنبه 26 فروردین 1393  11:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها