0

معرفی نرم افزار PhotoInstrument

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

معرفی نرم افزار PhotoInstrument

امروزه نرم افزار های گرافیکی حرفه ای زیادی مانند فتوشاپ وجود دارد اما خیلی ها یا کار کردن با آن را به خاطر گستردگی آن بلد نیستند یا به خاطر حجم و قیمت آن از تهیه آن معذور هستند.

در این مقاله قصد داریم نرم افزار گرافیکی PhotoInstrument را معرفی کنیم که با حجم بسیار کم خود یک شاهکار در بین دیگر نرم افزار های گرافیکی به حساب می آید.

 

در این مقاله میخواهیم ثابت کنیم که حجم و گستردگی و پیچیدگی یک نرم افزار قدرت آن را نشان نمیدهد و میتوان با یک برنامه ۳ مگابایتی تقریباً تمام کارهای واجب گرافیکی را انجام داد.

البته  کاربرد  بیشتر  نرم افزار PhotoInstrument  روتوش و ادیت  عکس ها هست  که خیلی ها فقط  به خاطر همین روتوش  کردن و ادیت عکس ها  مجبور هستند نرم افزار های  سنگینی  همچون فتوشاپ  را روی ویندوز خود  نصب کنند.

دانلود نرم افزار PhotoInstrument

این نرم افزار به صورت رایگان نیست ولی شما میتوانید نسخه رایگان آن را از لینک زیر دانلود کنید و اگر از آن راضی بودید میتوانید آن را به صورت غیر قانونی رجیستر کنید یا اینکه آن را به صورت قانونی از خود سایت سازنده خریداری کنید:

http://www.photoinstrument.com/PhotoInstrument_setup.exe

در زمانی که این مقاله نوشته شد آخرین ورژن این نرم افزار ۳٫۹ میباشد که اگر ورژن جدیدی منتشر شود باز شما با همان لینک بالا میتوانید آخرین ورژن موجود را دانلود کنید. ما هم در این مقاله به معرفی و آموزش نسخه ۳٫۹ این نرم افزار میپردازیم.

بعد از دانلود کافی است آن را نصب کنید که نصب آن کمتر از یک دقیقه به پایان میرسد و میتوانید همان لحظه آن را اجرا کنید و از آن استفاده کنید.

کار های اصلی که این نرم افزار انجام میدهد

کار های اصلی که میتوان با این نرم افزار انجام داد بیشتر به سمت روتوش و ادیت مختصر عکس ها میخورد ، به طور مثال به چندین مورد اشاره میکنیم:

- حذف قسمت های مورد نظر از روی عکس

- ایجاد بر آمدگی و تو رفتگی

- روتوش و شفاف سازی عکس نقطه ای و کامل

- تغییر رنگ در قسمت های مختلف

- هم زدن و جا به جا کردن تصویر

- روتیت و بریدن عکس

- و دیگر امکانات روتوش کردن

آموزش کار با نرم افزار

محیط نرم افزار بسیار و بسیار ساده طراحی شده هست و کاربران مبتدی و آماتور به راحتی میتوانند با آن کار کنند. در سمت چپ نرم افزار تمامی ابزار های مورد نیاز وجود دارند و در سمت راست عکس شما نمایش داده میشود. همچنین در بالا ۲ منو که یکی ابزار های زبان و یکی دیگر ذخیره و منوی دیگر برای برگشت به حالت قبل و بزرگ نمایی و کوچک نمایی هست وجود دارد.

 

در این قسمت میخواهیم چندین قسمت را از عکس حذف کنیم به طور مثال میخواهیم فقط عکس این مرد در تصویر باشد و هر کسی که کنار آن هست حذف شوند. برای اینکار باید از ابزار Removal استفاده کنید که آیکون آن شبیه یک پاکن هست و در عکس زیر مشخص شده است:

معرفی نرم افزار PhotoInstrument - Bitrin.com

عکس مورد  نظر ما  این هست  که  میخواهیم  مرد سمت  راستی را که  در تصویر  زیر مشخص  هست را  حذف  کنیم:

 

بعد از کلیک  کردن روی این دکمه  تنظیمات جدید در زیر آن باز میشود  که با تکان دادن  نوار لغزنده عمودی  میتوانید بزرگی  و دقت نشانگر  را کم و زیاد کنید.  بعد از اعمال تنظیمات  مانند عکس زیر روی  نقطه های مورد  نظر کلیک کنید:

 

حالا کلیک ماوس را بعد از انتخاب قسمت های مورد نظر رها کنید و صبر کنید تا سیستم پردازش کند و بعد از چند لحظه عکس شما به این شکل در می آید:

 

میبینید که نرم افزار به چه دقتی یک چیز را از عکس شما نا پدید کرد حالا شما میتوانید این روند را روی دیگر عکس های خود انجام دهید و هر قسمتی را که بخواهید حذف کنید.

حال میخواهیم ابزار روتوش کردن را معرفی کنیم. یکی از ابزار های روتوش کردن Clone نام دارد که در عکس زیر مشخص شده هست و شبیه یک مهر میباشد:

معرفی نرم افزار PhotoInstrument - Bitrin.com

بعد از انتخاب این ابزار در پایین تنظیماتی ظاهر میشود که میتوانید با آنها بزرگی و کوچکی و همچنین دقت را کم و زیاد کنید. البته بهتر است تنظیمات را مانند عکس بالا انجام دهید

بعد از اعمال تنظیمات ما میخواهیم این عکس را روتوش کنیم:

 

برای انجام روتوش باید با ماوس روی قسمت های خوب صورت کلیک را نگه دارید و روی قسمت های که میخواهید پنهان شوند بکشید. همان طور این روش را انجام دهید تا عکس شما مانند عکس زیر شود ، البته بهتر است در تنظیمات دقت پایین آید و نشانه هم کوچک باشد.

 

خب کار جالبی که در این نرم افزار وجود دارد آموزش به صورت ویدیو هست که برای دیدن این آموزش ها ابتدا روی منوی Help و سپس روی Help Video کلیک کنید که بعد از کلیک یک پنجره کوچک مانند عکس زیر باز میشود که باید روی یکی از آیکون ها کلیک کنید:

 

بعد از کلیک روی یکی از آموزش ها سپس روی دکمه Start کلیک کنید و دست به دکمه و ماوس نزنید و فقط آموزش را مشاهده کنید ، این آموزش به صورت حرفه ای انجام میگردد و به صورت ویدیو ضبط شده نمیباشد. برای کنسل کردن این آموزش باید دکمه Esc را فشار دهید.

برای دیدن دیگر امکانات و کارهایی که میتوان با این نرم افزار انجام داد میتوانید به این آدرس که در زیر وجود دارد مراجعه کنید:

http://www.photoinstrument.com/gallery.html

در آخر هم اگر خواستید عکس خود را ذخیره کنید باید ابتدا روی گزینه File و بعد Save یا Save as را انتخاب کنید و بعد در پنجره باز شده محل و نام عکس خود را انتخاب کنید و روی دکمه Save کلیک کنید. همچنین میتوانید از دستورات این عکس که در پایین مشخص هست استفاده کنید:

 

البته اگر شما نرم افزار را ریجیستر نکرده باشید نمیتوانید آنرا ذخیره کنید و باید آنرا خریداری یا رجیستر غیر قانونی کنید که در سایت های ایرانی پیدا میشوند.

یکی دیگر از ویژگی های این نرم افزار زبان فارسی آن است که ابتدا گروه ایرانی AS-Team آن را فارسی ساز کرد و بعدا به خاطر عدم قبول داشتن کپی رایت توسط بعضی از کاربران ایرانی این فارسی ساز توسط فرد دیگری ثبت شد. البته این اولین باری نیست که چنین اتفاقاتی می افتد و دیگر فارسی ساز ها هم مانند نرم افزار format factory چنین اتفاقی را تجربه کرده اند.

برای فارسی ساز کردن نرم افزار photoinstrument ابتدا روی گزینه Options و بعد روی گزینه language کلیک کنید و در منوی باز شده گزینه Farsi را انتخاب کنید تا نرم افزار کاملاً فارسی شود.

خدایا تا زنده هستم فقط اسم مبارک تو

           الله

سه شنبه 26 فروردین 1393  10:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها