0

روش‌هایی ساده برای افزایش عمر CD ها!!!

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

روش‌هایی ساده برای افزایش عمر CD ها!!!

امروزه CD و DVD ها تبدیل،به پركاربردترین وسایل ذخیره‌سازی اطلاعات شده‌اند و حتی با وجود تكنولوژی‌های جدید در زمینه ذخیره‌سازی اطلاعات، تا به تاریخ پیوستن CD زمان زیادی وجود دارد. در این قسمت می‌خواهیم چند نكته درباره حفظ و نگهداری بهتر CD را با شما در میان بگذاریم، تا با رعایت این نكات، عمر CD شما افزایش یابد.
بهتر است كه CDها را از پشت، بر روی هم قرار دهید چون كه در غیر این صورت به علت شیشه‌ای بودن سطح، CD خش‌دار خواهد شد.

سعی كنید CD را با لباس یا حوله و... تمیز نكنید چون كه استفاده از منسوجات برای تمیز كردن باعث كاهش عمر آن می‌شود. بهتر است از دستمال‌های كاغذی بدون كرك یا دستمال‌های نرم استفاده كنید.

برای نوشتن روی CD از ماژیك مخصوص آن استفاده كنید. چون كه نوشتن با سایر ماژیك‌ها باعث می‌شود باگذشت زمان آن بخش از CD كه با ماژیك نوشته شده كارایی خود را از دست بدهد كه در نتیجه بخشی از اطلاعات شما از بین خواهد رفت.

بهتر است از CDهای معتبر و شناخته شده برای ذخیره‌سازی اطلاعات خود استفاده كنید، چون سایر CDهای متفرقه یا رنگی كیفیت مطلوبی ندارند و خیلی زود عمر خود را از دست می‌دهند.

زدن برچسب بر روی CD باعث می‌شود كه عمر آن كوتاه‌تر شود چون كه CD-ROM  برای خواندن CD باید بیشتر بچرخد و در نتیجه باعث كوتاهی عمر CD  می‌گردد.

اگر كارتان با CD تمام شد آن را از رایانه خارج كنید. زیرا با روشن شدن مجدد رایانه، محتویات CD دوباره چك می‌شود یا هنگامی‌كه می‌خواهید وارد My Computer شوید دوباره CD به حالت آماده به كار قرار می‌گیرد.

به دلیل این‌كه ROM -DVDسرعت چرخش بسیار بالایی دارد، بهتر است كه CD را داخل DVD-ROM قرار ندهید چون كه سرعت بالای چرخش به مرور باعث خش‌دار شدن CD می‌شود.

سعی كنید هنگام جابه‌جایی CD سطح شیشه‌ای آن را كمتر لمس كنید.

حتما CD را داخل محفظه‌ای قرار دهید تا از نور خورشید، حرارت، رطوبت، گردوغبار و... مصون بماند، زیرا هر كدام از این عوامل به شدت عمر آن را كاهش می‌دهد.
دوشنبه 25 فروردین 1393  11:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها