0

نامه درخواست فرای و موافقت احمدی نژاد با دفن او در اصفهان

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158650
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

نامه درخواست فرای و موافقت احمدی نژاد با دفن او در اصفهان

 

اخبار,اخبار سیاسی,ریچارد فرای

 

اخبار سیاسی - نامه درخواست فرای و موافقت احمدی نژاد با دفن او در اصفهان

به بهانه بحث بر سر انتقال جسد ریچارد فرای، ایران شناس فقید آمریکایی به ایران و وصیت او در این زمینه یادآوری نامه او به محمود احمدی نژاد و موافقت رییس جمهوری وقت ایران با خواست این پژوهشگر مناسبت دارد. 

ماجرا از این قرار است که در سال 1384 از فرای به عنوان ميهمان افتخاري جشنواره قدرداني می شود و در همان آیین نامه خود را تسلیم رییس جمهور ایران می کند: 

«اينجانب كه تمام زندگي فعال خود را صرف شناختن و شناساندن فرهنگ و تمدن درخشان ايران باستاني و ايران اسلامي كرده ام، از مقام رياست جمهوري درخواست مي کنم اجازه داده شود جسد اينجانب پس از مرگم در كنار زاينده رود در شهر زيباي اصفهان- كه پيوسته عاشق آن بوده ام- به خاك سپرده شود. باشد كه پيوند ناگسستني دو ملت شريف ايران و آمريكا براي جهانيان ثابت گردد.»

 رئيس جمهور وقت ايران نيز در پاسخ به اين درخواست طي دستوري به وزارت كشورمی نویسد: « باسلام به سرزمین مقدس ایران، بحمدالله فرهنگ و تمدن ايران اسلامي منطبق بر فطرت هاي پاك بشري و جاذب دل هاي شيفته از هر نژاد و قوم و سرزميني است. با تقدير از اين استاد ارجمند كه عمر خود را وقف شناخت ميراث كهن و ارزشمند فرهنگ وطن سرافرازمان كرده اند و با آرزوي طول عمر همراه با موفقيت ها در خدمت به بشريت و معرفي فرهنگ اصيل اسلامي اين ديار به ساير ملت ها، لازم است ترتيبي دهيد كه خواست ايشان محقق شود.» 

اخبار سیاسی -  عصر ایران

 

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

دوشنبه 25 فروردین 1393  9:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها