0

نجف زاده از کی روش چه خواست؟

 
lenditara1
lenditara1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 9088
محل سکونت : همین دورو ورا

نجف زاده از کی روش چه خواست؟

نجف زاده از کی روش چه خواست؟

 

کامران نجف زاده خبرنگار و سفیر طلایی کودکان و سالمندان یونیسف از کارلوس کی‌روش خواست علی کریمی را هم به دلایل فنی و هم به خاطر شاخص‌های اخلاقی و خیرخواهانه به تیم ملی دعوت کند.
نجف زاده در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده با اشاره به اینکه وزن تجربه و تکنیک کریمی به ضعف احتمالی بدنی او برای بازی‌های سنگین می چربد نوشت: حتی اگر قرار باشد کریمی ۱۰ دقیقه در هر بازی ایران در جام جهانی بازی کند ایده‌آل است. عرصه بین المللی تجربه بالا می‌طلبد و کریمی در همه این سالها فراتر از فوتبال ایران بازی کرده و در اروپا هم بهترین تیم‌ها را تجربه کرده.

از طرفی دیگر علی کریمی سفیر کودکان است و در تمام این سالها پیدا و پنهان برای آنهایی که نیازمندند کم نگذاشته و گاهی با کمک مالی یا حداقل تنها با یک عکس یادگاری دلی را شاد کرده. کریمی از آنهایی است که پتانسیل این را دارند که از یک سرمایه ورزشی به یک سرمایه نمادین تبدیل شوند که به کارهای خیرخواهانه‌شان دامنه بیشتری بدهد.

مثلا دومینیکا ملینکویاکا پسر ۱۱ ساله که با سرطان دست و پنجه نرم می‌کند به دلیل ورشکستگی خانواده‌اش قادر به تامین هزینه های درمان سرطان نبود به همین منظور ابتدا هواداران تیم لچ پوزنان سعی در جمع آوری کمک‌های مردمی برای دومینیکا کردند اما بلاژیکوفسکی بازیکن دورتموند خیال همه را راحت کرد و با پرداخت شصت هزار یورو کلیه هزینه‌های درمان را متقبل شد.

ما با وجود اینکه میلیاردها تومان از بیت المال خرج این تیم‌های دولتی و این فوتبالیست‌ها می‌کنیم، خیلی‌هایشان بسیار بدوی بازی می‌کنند، در این وضعیت در فرهنگ‌سازی و استفاده بهینه از این چهره‌ها هم ناتوانیم و خودشان هم خبر ندارند چطور می‌توانند دلی را شاد کنند و چه گره‌هایی را باز کنند. در مقابل علی کریمی راه را می داند و پیشنهادم به کی‌روش را به عنوان یک ورزشی‌نویس مطرح می‌کنم نه صرفا سفیرکودکان؛ کارلوس! کریمی را دعوت کن…

 

دوشنبه 25 فروردین 1393  3:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها