0

مسکن اجتماعی، جایگزین مسکن مهر می‌شود

 
vahid1984
vahid1984
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 841

مسکن اجتماعی، جایگزین مسکن مهر می‌شود

مسکن اجتماعی، جایگزین مسکن مهر می‌شود

 
تاریخ انتشار:۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۴:۴۹-13 April 2014
 
 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین از ساخت مسکن اجتماعی به جای مسکن مهر خبر داد.

به گزارش ایسنا، احمد فیروزی صبح امروز 23 فروردین ماه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران اعلام کرد: مسکن اجتماعی طرحی است که از سه دوره پیش مطرح بوده ولی در سال‌های اخیر به سوی مسکن مهر هدایت شده است.

وی ادامه داد: وزیر مسکن و شهرسازی پیشنهاد اجرای طرح مسکن اجتماعی را به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ارائه کرده که در صورت واگذاری کامل طرح و تصویب آن در هیئت دولت، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آن را اجرایی خواهد کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین تصریح کرد: مسکن اجتماعی در بافت قدیمی و برای احیای بافت‌های فرسوده اجرا خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به طرح‌هایی که در استان افتتاح خواهند شد، اعلام کرد: از 21 تا 31 فروردین ماه در شهرستان قزوین 483 واحد مسکن مهر و 8 هزار و 956 واحد مسکونی روستایی افتتاح خواهند شد.

فیروزی با بیان اینکه 60 واحد مسکونی در بوئین زهرا به افتتاح می‌رسد، اضافه کرد: در شهرستان تاکستان نیز 972 واحد مسکن مهر و 4 هزار و 222 واحد روستایی افتتاح می‌شود.

وی همچنین از افتتاح مسکن مهر 53 واحدی در آبیک و هزار و 49 واحدی در البرز به عنوان برنامه‌های این هفته یاد کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت: در سال گذشته می‌بایست 7 میلیارد تومان اعتبار به بنیاد مسکن روستایی قزوین اختصاص پیدا می‌کرد که حدود 3 میلیارد از آن تحقق پیدا کرد.

این مسئول ادامه داد: تنها حدود 30 تا 35 درصد اعتبارات واگذار شده به این بنیاد به مطالبات پیمانکاران اختصاص پیدا کرده و در برخی از روستاهای استان اعتبارات مردمی بیش از اعتبارات دولتی بوده است.

وی با بیان اینکه احداث واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: در اکثر موارد احداث این واحدها توسط مالک صورت می‌ گیرد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نظارت و تهیه نقشه را بر عهده دارد.

فیروزی اعلام کرد: در سال جاری برای اعطای وام‌ به واحدهای مسکونی مبلغ 18تا 18 و نیم میلیون تومان پیشنهاد داده شده است که در حال حاضر مبلغ 12 و نیم میلیون تومان برای احداث واحدهای مسکونی اعطا می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: از ابتدای سال 89 تاکنون 7 هزار سهمیه وام برای استان در نظر گرفته شده بود که 6 هزار و 566 نفر به بانک‌ها معرفی شدند.

وی یادآور شد: مبلغ وام برای احداث واحدهای مسکونی در سال 84 میزان 80 درصد هزینه های احداث را پوشش می‌داد ولی این رقم در سال گذشته به 20 درصد رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین با بیان اینکه نظارت‌ها در 4 سطح، روستا، شهرستان، استان و کشور انجام می‌شود، ادامه داد: تاکنون حدود 33 هزار واحد مسکونی روستایی بهسازی، 17هزار و 600 واحد مقاوم سازی و 15 هزار واحد مسکونی نیز توسط مردم احداث شده است که در مجموع حدود 60 هزار واحد مقاوم سازی و یا نوسازی شده است.

قزوین در بخش کیفیت واحدهای مسکونی، نخست کشور را داراست

وی اعلام کرد: استان قزوین در بخش کیفیت رتبه نخست کشور را از آن خود کرده همچنین جزء یکی از 5 استان نخست کشور در بخش مقاوم سازی است.

فیروزی درخصوص طرح منظومه‌های روستایی عنوان کرد: در این طرح، روستاهایی که در مجاور یکدیگر قرار دارند هریک کارکرد اختصاصی از قبیل اقتصادی و بهداشتی خواهند داشت که توزیع مناسب کاربری‌ها، صرفه جویی در طرح هادی و دسترسی راحت مردم به امکانات از جمله فواید این طرح به شمار می‌رود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین با اعلام اینکه بیش از 56 هزار سند برای واحدهای مسکن روستایی استان صادر شده است، اظهار کرد: تکمیل 289 پروژه طرح هادی روستایی و مسکن اجتماعی از اولویت های سال جدید این بنیاد محسوب می‌شوند.

 

یک شنبه 24 فروردین 1393  8:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها