0

تذکر همیشگی ظریف به تیم مذاکره کننده گروه 1+5

 
ahmad0
ahmad0
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 739
محل سکونت : آذربایجان شرقی

تذکر همیشگی ظریف به تیم مذاکره کننده گروه 1+5

 

اخبار,اخبار سیاسی, مذاکرات وی


اخبار سیاسی - تذکر همیشگی ظریف به تیم مذاکره کننده گروه 1+5

مذاکرات جامع هسته ای ایران و گروه 1+5 که از ابتدا قرار بود بر روی ریل مشخصی حرکت کند ، به اعتقاد محمد جواد ظریف به نیمه راه رسیده است. اما آنچه که از شروع این مذاکرات تاکنون در کنار ریل این مذاکرات به صورت موازی درحال حرکت بوده، موضوعی است که محمد جواد ظریف می گوید همیشه نسبت به آن تذکر داده است.

موضوعی که محمد جواد ظریف معتقد است چه داخلی و چه خارجی آن هیچ تاثیری بر مذاکرات نخواهد داشت و مذاکره فقط در اتاق مذاکره صورت خواهد گرفت و تیم مذاکره کننده ایرانی به هیچ وجه تحت تاثیر هیچ فضاسازی قرار نخواهد گرفت.

محمد جواد ظریف درباره فضاسازی هایی که از طرف مقابل صورت می گیرد به خبرنگار «تابناک» گفت: طرف مقابل بعضا ادعا می کند که نقشی  در آن فضاسازی ندارد . ولی انچه می توان به صراحت بگویم اینکه این فضاسازی ها هیچ تاثیری بر فضای داخل جلسات مذاکره ندارد و اگر تاثیری داشته باشد تاثیر منفی بر طرف مقابل است که ما هر بار که در جلسه وارد می شویم نسبت به هرگونه فضاسازی که در طرف مقابل می شود صراحتا نظرمان را می گوییم و بیان میکنیم که این فضاسازی ها کمکی به مذاکرات نمی کند.

اما گاهی برخی اوقات اخباری در تعدادی از رسانه های داخلی به نقل از افراد یا منابع آگاه مطرح می شوند که با اخبار ارائه شده از سوی تیم مذاکره کننده مغایرت دارد. درباره همین موضوع هم محمد جواد ظریف به خبرنگار «تابناک» گفت: اگر به فضای رسانه ای و مجازی داخل ایران توجه کنیم می بینید که خیلی از بحث های مختلف و دیدگاه های مختلف مطرح می شود و این طبیعت یک جامعه باز است که بحمدالله جمهوری اسلامی از ان برخوردار است و قطعا تیم مذاکره کننده ایرانی هیچ نقشی در تولید این فضاسازی ها ندارد.

وی در آخر خاطر نشان کرد: مطمئنا همه اعضای هیئت مذاکره کننده ایرانی به حدی از خودباوری رسیده اند که تحت تاثیر فضاسازی ها مذاکره نکنند و بر اساس منافع ملی این کار را انجام دهند و از منافع ملی به هیچ وجه کوتاه نخواهند آمد.
اخبار سیاسی - تابناک 

شنبه 23 فروردین 1393  11:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها