0

بازگشت پیکارجویان انگلیسی از سوریه بزرگترین تهدید امنیت ملی بریتانیا

 
karkas074
karkas074
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 2109
محل سکونت : Qom

بازگشت پیکارجویان انگلیسی از سوریه بزرگترین تهدید امنیت ملی بریتانیا

(بسم الله الرحمن الرحیم)

گزارش‌های رسمی دولت بریتانیا در راستای هشدارهای قبلی نهادها و مقامات این کشور، بازگشت پیکارجویان انگلیسی از سوریه را بزرگترین تهدید علیه امنیت ملی به شمار آورده‌اند.

 

شهروندان انگلیس که مشغول جنگ در سوریه بوده‌اند و از این کشور به خاک انگلیس برمی‌گردند، بزرگترین تهدید علیه امنیت ملی انگلیس ارزیابی شدند.

مطابق آنچه گزارش‌های رسمی نشان می‌دهند دسترسی این شهروندان افراطی به تجهیزات نظامی و برخورداری آنها از آموزش موجب شده دولت انگلیس از تهدید بازگشت آنها به خاک کشور ابراز نگرانی کند.

سازمان ام‌آی‌5، سازمان متولی اطلاعات نظامی بریتانیا که در داخل مرزهای این کشور فعالیت می‌کند در گزارش جدید خود از جذابیتی که بحران سوریه برای شهروندان افراطی بریتانیا داشته ابراز نگرانی کرده است.

در متن گزارش ام‌آی‌5 آمده است: «ماهیت درگیری‌ها در سوریه و ظهور جبهه النصره که با القاعده اعلام بیعت کرده است باعث شده آن کشور منبع بالقوه تهدیدات روزافزون علیه بریتانیا و منافع برون‌مرزی آن باشد.»

روزنامه انگلیسی تلگراف هم امروز، جمعه در مطلبی در همین باره از قول مقاماتی که نامشان را افشا نکرد به این نگرانی‌ها صحه گذاشت.

یک مقام وزارت کشور بریتانیا به این روزنامه گفت: «تهدید علیه بریتانیا از چندین کشور و گروه به وجود می‌آیند، اما سوریه احتمالاً بزرگترین چالش ما در حال حاضر است.»

طبق آمارهای رسمی بیش از 500 پیکارجوی انگلیسی در حال حاضر در سوریه در کنار گروه‌های تروریستی در حال نبرد با دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه هستند.

پیش از این، چند روز پیش گزارش شده بود که یک مقام مسئول در بخش ضد تروریسم دولت انگلیس درباره‌ی خطر تروریسم مربوط به شبه‌نظامیان در سوریه هشدار داده است.

آقای «چارلز فار» در گزارش سالانه‌ی ضد تروریسم دفتر وزارت کشور انگلیس که روز چهارشنبه (20 فروردین، 9 آوریل) منتشر شد گفت تروریسم وابسته به شبه‌نظامیان سوریه مهمترین چالش پیش روی سرویس‌های امنیتی انگلیس است.

وی همچنین عنوان کرد صدها تبعه‌ی انگلیسی برای حمایت از گروه‌های تروریستی فعال علیه دولت سوریه به این کشور سفر کرده‌اند.

به گفته‌ی منابع دولتی غربی، هزاران تبعه‌ی خارجی هم اکنون در سوریه هستند و همراه با گروه‌های افراطی و تروریستی برای سرنگونی دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، تلاش می‌کنند.

چند کشور غربی از جمله انگلیس با تامین تسلیحاتی و آموزش شبه نظامیان معارض، نقش مهمی در دامن زدن به آتش ناآرامی‌ها در سوریه داشته‌اند.

سوریه از سال 2011 صحنه‌ی ناآرامی‌های مرگبار است.

اللهم عجل لولیک الفرج

شنبه 23 فروردین 1393  8:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها