0

سرنوشت كارت‌های يكساله مترو

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

سرنوشت كارت‌های يكساله مترو

عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره سرنوشت کارت های یکساله مترو و اتوبوس در پایتخت گفت: توزیع کارتهای یکساله مترو و اتوبوس تا ماه آینده نهایی می شود.
 

خبرگزاری مهر: ابوالفضل قناعتی گفت: در حال حاضر در حال پیگیری توزیع مجدد کارت های یکساله مترو و اتوبوس هستیم تا به زودی توزیع این تسهیلات برای شهروندان آغاز شود.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه چه زمانی توزیع کارتهای یکساله مترو آغاز می شود، گفت: زمان دقیق توزیع آن مشخص نیست اما سعی می شود تا ماه آینده نهایتا عملیاتی می شود.

قناعتي در پاسخ به پرسشي درخصوص آخرين وضعيت نوسازي تاكسي ها در پايتخت گفت: ۴ هزار تا تاکسی جدید در طرح جایگزینی تاکسی های فرسوده در سال ۹۳ تحويل داده مي شوند. در حال حاضر ۸ هزار و ۸۰۰ تاکسی فرسوده در شهر تهران تردد می کنند که این مساله علاوه بر نبود استاندارد یورو ۴ در خودروها به شدت در آلودگی هوا اثرگذار است.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات برای جایگزین کردن تاکسیهای فرسوده افزود: در حال حاضر برای خرید تاکسی سمند، ۵ میلیون تومان قیمت تاکسی فرسوده تعیین می شود، ۲۰ میلیون تومان نیز در قالب تسهیلات وام و ۲ میلیون تومان نیز مالکان تاکسی پرداخت می کنند. البته تا کنون دو هزار راننده از این طرح استقبال کرده اند.

قناعتي در پاسخ به پرسشي در خصوص افزايش نظارت ها بر عملكرد رانندگان تاكسي گفت: تمام شرکتهای تاکسیرانی که در سطح شهر تهران فعالیت دارند، خودروهای نظارتی برای عملکرد رانندگان دارند اما شورای شهر نیز موضع نظارتی خود را به طور جدی انجام می دهد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: در سال گذشته دو شرکت تاکسیرانی را به دلیل تخلفات منحل کردیم. در واقع شورای شهر نیز در رسیدگی به تخلفات جدی است اما آنچه درباره فعالیت این شرکتها اهمیت دارد مساله سیستم نظارتی است که باید در سال جدید تقویت شود چرا که مردم به ما برای تخلفات تاکسیرانان بسیار مراجعه می کنند.

این عضو شورای شهر تهران در مورد اینکه آیا امکان ورود پلیس راهور برای نظارت بر تخلفات برخی تاکسیرانان در هنگام بارندگی و مواردی همچون افزایش بیش از حد نرخ کرایه ها و کرایه دربستی وجود دارد گفت: البته راهنمایی و رانندگی نیز در این مساله کمک می کند اما این وظیفه پلیس راهور نیست که بر این موضوع نظارت کند.

قناعتی در پایان با بیان اینکه در طول هفته حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ پرونده تخلفی به دست ما می رسد گفت: با رانندگان متخلف برخورد و اخطار داده می شود. گاها پروانه فعالیت این افراد باطل می شود. از طرفی اگر گزارشی توسط مردم مبنی بر تخلف رانندگان به دست ما برسد حتما به طور جدی رسیدگی می شود.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 22 فروردین 1393  11:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها