0

دراپ باكس را بهتر بشناسید

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

دراپ باكس را بهتر بشناسید

دراپ باكس را بهتر بشناسید

 


اگر بخواهید به اطلاعات خود در هر كجا هستید دسترسی داشته باشید ناگزیرید یا از طریق ایمیل آنها را مورد استفاده قرار دهید و یا این كه به وسیله فلش آنها را با خود حمل کنید.

در نظر داشته باشید كه دسترسی به اطلاعات از طریق ایمیل، فلش و ... ممكن است خطراتی مانند سرقت اطلاعات، از بین رفتن اطلاعات و ... را داشته باشد به همین علت نیاز به روشی داریم كه این مشكلات را تا حد امكان از بین ببرد. استفاده از یك فولدر مجازی و یا یك فضای آنلاین می تواند راه حلی برای این موضوع باشد.

دراپ باكس را بهتر بشناسید

یكی از روش هایی كه طرفدار زیادی برای اشتراك آنلاین اطلاعات دارد، دراپ باكس است. نصب و استفاده راحت آن موجب می شود تا طرفداران زیادی داشته باشد.

دراپ باكس را می توان "انداختن در جعبه" ترجمه کرد به معنی این كه شما می توانید اطلاعات مورد نظر را در یك فضای مجازی یا به عبارتی یك جعبه مجازی قرار داده و آن ها را با رایانه های مورد نظر خود به اشتراك بگذارید. دراپ باكس بر روی تمامی سیستم عامل ها قابل اجراست و در ابتدا برای هر کاربر به میزان 2 گیگابایت فضا اختصاص داده می شود كه كاربران می توانند با پرداخت هزینه فضا را افزایش دهند.

به این نكته توجه داشته باشید كه دراپ باكس را بر روی رایانه هایی كه دیگران نیز به آن دسترسی دارند نصب نكنید.

**علاوه بر این كه شما می توانید در دراپ باكس فایل هایتان را به اشتراك بگذارید، می توانید در صورتی كه به رایانه خود دسترسی ندارید آن را زیر نظر بگیرید البته می بایست از نرم افزار های اسکرین‌شات استفاده كنید.

** شما می توانید در دراپ باکس پسوردهایتان را ذخیره كنید. در صورتی كه از ابزارهایی مانند کی‌پس (KeePass) استفاده می‌کنید، می‌توانید کی‌پس را به دراپ باکس متصل کنید و پسوردهایتان را همیشه در دسترس داشته باشید.

در صورتی كه كاربران دراپ باكس با نكات مفیدی در مورد این جعبه آنلاین آشنا باشند بهتر می توانند از آن استفاده كنند.

علاوه بر این كه شما می توانید با پرداخت هزینه، فضای دراپ باكس خود را افزایش دهید، همچنین می توانید با عضو كردن دوستان خود در این فضای مجازی 500 مگابایت فضا از دراپ باكس هدیه بگیرید. در صورتی كه بعضی اوقات به انجمن های رسمی دراپ باكس سر بزنید، می توانید از جوایز آن و نحوه دریافت آن ها مطلع شوید. همچنین در انجمن مورد نظر برنامه ها و اپلیكشن های كاربردی را برای انواع اسمارت فون ها و گجت ها می توان جستجو و پیدا كرد.

به این نكته توجه داشته باشید كه دراپ باكس را بر روی رایانه هایی كه دیگران نیز به آن دسترسی دارند نصب نكنید

- در رایانه و یا فلش برای جلوگیری از بین رفتن اطلاعات از آن ها بك آپ می گیرند اما در صورتی كه این اتفاق بیفتد و اطلاعات از بین بروند می توان با استفاده از ابزارهای بازیابی، آن ها را برگرداند. در دراپ باكس نیز این مسئله حل شده است و در صورتی كه شما به صورت ناگهانی اطلاعاتتان را پاك كنید می توانید آن ها را بر گردانید چرا كه دراپ باكس آن ها را به مدت 30 روز در خود نگه می دارد. برای بازیابی اطلاعت لازم است وارد محیط دراپ باكس خود شوید و بر روی گزینه Show deleted file كلیك كنید تا تمامی موارد پاك شده را مشاهده كنید. بر روی فایل مورد نظر كلیك راست كرده و گزینه Restore را انتخاب كنید.

- در صورتی كه از اسمارت فون هایی با سیستم عامل های اندروید و iOS استفاده می كنید می توانید از دراپ باكس بهره ببرید. با استفاده از این روش شما می توانید در موارد ضروری مانند زمانی كه حافظه گوشی شما پر شده و به آن نیازمندید، عكس ها و فیلم های خود را به دراپ باكس منتقل كنید با این كار هم حافظه موبایل شما خالی خواهد شد و هم این كه در هر شرایطی به فیلم ها و تصاویر خود دسترسی خواهید داشت. به این نكته توجه داشته باشید كه برای استفاده از اینترنت قابلیت وای- فای موبایل خود را فعال كنید. برای انجام تنظیمات این بخش به قسمت Feature دراپ باكس خود بروید.

دراپ باكس را بهتر بشناسید

 

- دراپ باكس امنیت را نیز برای كاربران خود بیشتر كرده و مانند گوگل از تایید دو مرحله ای استفاده می كند. به این صورت كه علاوه بر رمز عبور به یك كد تایید نیز نیاز دارید. برای انجام تنظیمات در این خصوص به قسمت اكانت و تب Security مراجعه كنید. همچنین شما می توانید از این طریق تمامی رایانه‌ها و گجت‌هایی که به حساب کاربری شما دسترسی دارند را مورد بررسی قرار دهید.

-  اشتراك گذاری در دراپ باكس به دو صورت است. در نوع اول دسترسی تنها به صورت فقط خواندنی است و كاربر تنها می تواند آن ها را از روی اینترنت دانلود كند به این معنا كه شما می توانید فایل های خود را حتی با كسانی كه دراپ باكس ندارند نیز به اشتراك بگذارید. برای این كار بر روی فایل مورد نظر راست کلیک کرده وshare link  را انتخاب كنید. در صورتی كه بخواهید فایل ها را با كاربران دراپ باكس به اشتراك بگذارید از گزینه Shared Folder استفاده می كنید. این نوع اشتراك گذاری هم خواندنی و هم نوشتی است.

- كاربران دارپ باكس می توانند برخی از فیلم ها و ... را تنها در رایانه خود نگه دارند. برای انجام این كار بر روی آیکون دراپ باکس راست کلیک کرده و گزینه  Preferences..را انتخاب کنید و به پنجره‌Advanced بروید و  selective را انتخاب كنید.

دراپ باكس را بهتر بشناسید

این قابلیت برای كابران ویندوز 8 و ویندوز RT نیز در نظر گرفته شده است

جمعه 22 فروردین 1393  9:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها