0

اسلحه زاویه‌زن

 
DRAGON333
DRAGON333
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 8083
محل سکونت : سیستان و بلوچستان خاش

اسلحه زاویه‌زن

اسلحه زاویه‌زن

 


اسلحه زاویه زن سلاحی کوچک و تپانچه ای با دوربین و صفحه نمایش است که از این طریق اهداف را در زاویه های مختلف شناسایی و مورد اصابت قرار می دهد.

ایده ای که آلمان ها طی جنگ جهانی دوم از آن استفاده نمودند، استفاده از مسلسل های لوله کج بود که تکنولوژی آن برای پیاده سازی در این زمان نیز پیچیده است. به همین دلیل بسیاری از سازندگان مطرح و مشهور تسلیحات، از راه حلی بسیار ساده و جالب استفاده نمودند. این راه، طراحی کیتی بود که بتوان سلاح های کمری استاندارد را از طریق آن، به سلاح گوشه زن تبدیل نمود. در حالت عادی، این کیت از سلاح کمری، به فرم معمول و برای نشانه روی مستقیم استفاده می کند. اما زمانی که لازم باشد، بلافاصله توسط این کیت (که دارای یک دوربین سبک و کارا می باشد)، سلاح کمری در زاویه دلخواه قرار گرفته و تیرانداز توسط یک صفحه نمایش با کیفیت، هدفگیری نموده و شلیک می کند.

اسلحه زاویه زن

بر روی این کیت می توان سلاح های کمری تولیدی کارخانه های CZ ، GLOCK ، BRETTA ،SIG SAUER  را نصب کرده و به راحتی استفاده نمود. در کیت ها و سیستم های جدید گوشه زن که در سال 2005 معرفی شدند ، امکان استفاده از نارنجک های 40 میلیمتری انفجاری، دودزا و ... فراهم گردیده است. همچنین امکان پرتاب گازهای اشک آور، بیهوش کننده و سمی نیز توسط این کیت های گوشه زن وجود دارد.

در ایران نیز نیروهای رهایی گروگان و جنگ شهری سپاه، از این اسلحه استفاده می کنند. اولین بار ایران این اسلحه را به طور غنیمت از نیروهای بعثی عراق به دست آوردند و پس از آشنایی با طرز کار این اسلحه، مقدار محدودی از آن را در اختیار نیروهای ویژه خود قرار داد.

خصوصیات اصلی اسلحه

**دوربین كه نصب و جداشدن آن به راحتی انجام می شود.

**مانیتور دوربین كه دارای یک خط دید نشانه روی به شکل + است. چون این اسلحه در محیط های کوچک داخل ساختمان و کلآ در محیط شهری استفاده می شود ، نیاز به تغییر زاویه جدی ندارد. (مثل کلت)

** خروجی ویدئویی که می توان از آن به عنوان فرستنده تصویر هم استفاده کرد.

**باتری كه تعویض آن به راحتی انجام می شود.

** عمومآ دارای قنداق تاشو هستند.

 در حالت عادی، این کیت از سلاح کمری، به فرم معمول و برای نشانه روی مستقیم استفاده می کند. اما زمانی که لازم باشد، بلافاصله توسط این کیت (که دارای یک دوربین سبک و کارا می باشد)، سلاح کمری در زاویه دلخواه قرار گرفته و تیرانداز توسط یک صفحه نمایش با کیفیت، هدفگیری نموده و شلیک می کند

خصوصیات قابل ارتقای اسلحه

**تعویض دوربین و نصب دوربین دلخواه كه می تواند هر امکاناتی داشته باشد.

** لیزر نشانه روی مرئی و نامرئی.

** فیلتر اشعه فروسرخ (یعنی می تواند اشعه ای را که از چراغ قوه فرستاده می شود را به اشعه فروسرخ تغییر دهد و دوربین برگشت آن را دریافت می کند. این یعنی دوربین دید در شب)

** دوپایه با خاصیت جدا شدن و جمع شدن.

** جعبه حمل ضد آب.

جمعه 22 فروردین 1393  1:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها