0

ترويج امر به معروف و نهي از منكر منشأ تحقق دستورات ديني است

 
gh_golpa
gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان

ترويج امر به معروف و نهي از منكر منشأ تحقق دستورات ديني است

امام جمعه سروآباد گفت: احيا و ترويج فريضه الهي امر به معروف و نهي از منكر منشأ تحقق دستورات ديني در جامعه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، ماموستا عبدالرحمان رحماني عصر امروز در پنجمين جلسه شوراي فرهنگ عمومي سروآباد كه در سالن جلسات فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: رعايت حجاب وسيله‌اي براي محدوديت زنان نيست بلكه مصونيت واقعي و سلامت اخلاقي و رفتاري جامعه در سايه رعايت و توجه به موضوع حجاب و عفاف در جامعه امكان‌پذير است.
وي با بيان اينكه حجاب و عفاف يكي از مهم‌ترين مؤلفه‌هاي ماندگاري و تثبيت ارزش‌هاي اسلام در جامعه است، افزود: بي‌توجهي به اين مهم در كنار تحريف و خدشه‌دار شدن ارزش‌هاي اسلامي موجب ترويج مفاسد اجتماعي در جامعه مي‌شود.
امام جمعه سروآباد گفت: خوشبختانه در شهرستان‌ها كمترين آسيب‌هاي اجتماعي مشاهده مي‌شود و براي رسيدن به نقطه متعالي و مطلوب در باب حجاب و عفاف نيازمند بازگويي و نگرش عميق به اين مهم به ويژه در بين نسل جوان و نوجوان هستيم.
ماموستا رحماني نقش خانواده‌ها در ترويج اين فرهنگ متعالي را بسيار مهم و سرنوشت‌ساز عنوان كرد و گفت: مبدأ و سرمنشأ تمامي فضايل، نهاد مقدس خانواده است، چرا كه تربيت صحيح فرزندان و احساس مسئوليت والدين بسياري از مشكلات جامعه را حل خواهد كرد.
وي به تاثير بسيار مهم آموزه‌هاي ديني در راستاي تقويت فرهنگ عمومي اشاره كرد و اظهار داشت: براي جلوگيري از نفوذ بيگانگان در بحث فرهنگ غني اسلامي بايد عامه مردم را آگاه كرد و آثار زيانبار فرهنگ غربي را به مردم يادآوري كرد.
امام جمعه سروآباد از آموزش و پرورش به عنوان اهرم اساسي و بسيار ارزشمند در راستاي ترويج و توسعه فرهنگ ديني و اسلامي نام برد و گفت: توسعه و ترويج ارزش‌هالي ديني در ميان دانش‌آموزان و دانشجويان در سطح مدارس و دانشگاه‌ها كمك چشمگيري به نهادينه شدن اين فرهنگ متعالي در جامعه دارد.
ماموستا رحماني با تاكيد بر اينكه ترويج اعتقادات ديني در بين جوانان و نوجوانان موجب پيشگيري از مفاسد اجتماعي و جلوگيري از انحرافات آنان مي‌شود، تصريح كرد: ترويج اين ارزش‌ها و اعتقادات موجب پيشگيري بسياري از جرائم و دور ماندن جوانان از گناه و معصيت مي‌شود.
وي نقش روحانيون و علماي ديني در ترويج آموزه‌هاي قرآني را بي‌بديل خواند و گفت: تقويت باورهاي ديني و انديشه‌هاي عميق كتاب آسماني قرآن از وظايف مهم روحانيون است كه امروزه با توجه به هجمه‌هاي فكري دشمنان بايد در اين زمينه تلاش‌هاي جدي‌تر داشته باشند.
امام جمعه سروآباد در ادامه بر اهميت توجه به امر به معروف و نهي از منكر در جامعه تاكيد كرد و ادامه داد: احيا و ترويج اين فريضه الهي منشأ تحقق دستورات ديني در جامعه است.
به گفته ماموستا رحماني، با ترك اين دو فريضه الهي ديگر واجبات و احكام الهي نيز در جامعه روز به روز كم رنگ‌تر مي‌شوند.

تاريخ درج خبر: 1389/09/20

یک شنبه 21 آذر 1389  12:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها