0

حمايت قاطع جامعتين از اصولگرايان و مقابله با فتنه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

حمايت قاطع جامعتين از اصولگرايان و مقابله با فتنه

 

به گزارش خبرگزاري فارس، متن اطلاعيه دبير جامعه روحانيت مبارز تهران و رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم
قال الله الحكيم:
وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّهِ جَميعًا وَ لا تَفَرَّقُوا ... ( آل عمران / 103)
وَ أَطيعُوا اللّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ريحُكُمْ وَ اصْبِرُوا إِنَّ اللّهَ مَعَ الصّابِرينَ ( انفال / 46 )

با تسليت ايام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسين (عليه السلام) و فرزندان و اصحاب با وفايش و آرزوي پيروي از فرهنگ و مكتب امام حسين (عليه السلام) در همه عرصه هاي زندگي.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ساليان گذشته اصطلاح اصولگرايي را وارد حوزه‌ي ادبيات كشور كردند در شرائطي كه فضاي سياسي و فرهنگي جامعه از انديشه‌هاي آلوده التقاطي تيره و تار شده بود.

واژه اصولگرايي و تبيين آن توسط معظم له نسيم نويد بخش و روشنگري بود كه مرزهاي فكري و سياسي جامعه را شفاف و جدا كرد و جريان مباركي را در جامعه آورد كه مورد استقبال گسترده‌ي ملت هوشمند ما واقع شد و در مناسبتهاي مختلف آنرا مورد تأييد قرار داد.

امروز نظام اسلامي و كشور و ملت عزيز ما كه از يكطرف با تهديد و تحميل‌هاي مستكبرانه و تحريم‌هاي ظالمانه و از طرف ديگر با توطئه و فتنه‌هاي داخلي روبرو است و حوادث عبرت آموز سال گذشته را پشت سر گذاشته است، مصمم است به پيروي از پيشواي هوشمند و رشيد خود با استواري و با تمام توان از ارزشهاي الهي و جوشيده از خون شهيدانش پاسداري كند و روزنه هاي اميد را به روي شياطين خارجي و فتنه گران داخلي مسدود نمايد.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم و جامعه روحانيت مبارز كه از تشكل‌هاي روحاني مورد تأييد امام و رهبري بوده و مي‌باشند و در شرائط سخت گذشته بوظائف ديني و انقلابي خود و به نمايندگي از طرف اكثريت روحانيت معظم كشور عمل كرده‌اند خود را متعهد مي‌دانند تا بر اساس تكليف شرعي و رسالت ملي و انقلابي وظيفه‌ي خود را همانند گذشته انجام داده و با تقويت و استمرار اصول ارزشي و ماندگار نظام اسلامي خط اصيل و ناب اصولگرايي را پاس دارند.

بدين منظور از ابتداي سالجاري به تشكيل كميته مشتركي همت گماشته و در جلسات متعدد به بررسي موقعيت، شناخت آسيب‌ها و فرصت‌ها پرداختند كه در زير به اهم آنها اشاره مي‌كنيم:

1- روحانيت شيعي با سابقه‌اي بيش از هزار سال، در جريانات مختلف فرهنگي و سياسي پيشتاز بوده است و با اعتمادي كه مردم مسلمان به اين قشر ارجمند داشته‌اند كارهاي بزرگي را انجام داده كه در تاريخ معاصر، انقلاب بزرگ اسلامي ايران نمونه‌اي از اين اقدام است.

2- روحانيت نه بعنوان يك حزب و يا گروه سياسي، بلكه بعنوان يك جريان مستقل اسلامي و ديني متعلق به همه كساني است كه اسلام را از بن دندان و با همه‌ي وجود پذيرفته‌اند. از همين منظر به همه‌ي دلدادگان به آرمانهاي اسلام و انقلاب، فعالان و دلسوزان عرصه‌ي سياست بويژه خواص بصير توصيه مي‌كنيم بر محور اصولي كه رهبر فرزانه انقلاب ترسيم فرموده‌اند گردآيند.

3- هدف نهائي و اصلي وفاداران به انقلاب اسلامي، تحقق آرمانها و اهداف والاي اسلامي است، جامعه مدرسين و جامعه روحانيت با تأكيد بر اين اصل و با اذعان به اين امر كه اصولگرايي يعني پاسداري از اسلام ناب محمدي (صلي الله عليه و آله)، اقدام به تعريفي جامع از اصولگرائي بر مبناي آموزه‌هاي ديني و رهنمودهاي مقام معظم رهبري نموده كه با نظر خواهي از ديگر صاحبنظران و تكميل آن، بزودي آن را اعلام مي‌نمايند.

4- وحدت كليه‌ي نيروهاي مؤمن و متعقد به نظام اسلامي بويژه خواص بصير، ضروري ترين نياز امروز جامعه‌ي ما است و تلاش صادقانه همه‌ي فعالان و دلسوزان براي حفاظت از اين امر اساسي و مهم، اصلي ترين وظيفه‌ي اصولگرايانه است.

5- دشمنان انقلاب و مردم مسلمان ايران پيوسته در پي ايجاد اختلاف، بدبيني و فتنه انگيزي بين قاطبه‌ي مردم، مردم و نخبگان، مردم و حاكميت و نظام بوده‌اند، جامعه مدرسين و جامعه روحانيت در ادامه‌ي تلاشهاي خود براي مقابله با اين فتنه‌ها و ايجاد تقويت وحدت، با تشكيل كميته فوق به فعاليت‌هاي خود سرعت بخشيده و از راههاي مختلف براي تحقق اين اصل برجسته‌ي اسلامي تلاش مي‌نمايند.

6- خوشبختانه طي هفته‌هاي اخير و بدنبال تأكيدات مكرر رهبري معظم، اقدامات و نشست‌هاي مختلفي در راستاي همگرايي بيشتر و وحدت بين نيروهاي متعهد صورت گرفته كه بدينوسيله ضمن تقدير و سپاس، بر ادامه اين نشستها و پيگيري و برداشتن گامهاي عملي مؤثر تأكيد مي‌نماييم.

7- در راستاي اهداف فوق، روز گذشته از جمعي از فعالان و چهره‌هاي برجسته‌ي اصولگرا دعوت بعمل آمد و ضمن تشريح و تبيين مواضع خود و استماع ديدگاهها و نظرات آنان، به لطف خداوند شاهد مواضع هوشمندانه، متعهدانه و دلسوزانه آنان بوديم كه در ادامه مقرر شد تا در اين راستا تشريك مساعي بيشتري صورت گرفته و نشستها و اقدامات وسيعتري انجام پذيرد.

8- خوشبختانه و با عنايت خداوند از آن هنگام كه مردم اداره‌ي امور كشور را به جريان اصولگرا سپردند نمايندگان اين جريان در عرصه‌هاي مختلف، خدمات ارزشمندي را به ويژه به مردم نقاط محروم ارائه داده‌اند و همچنين در سطح بين المللي با قدرت و شهامت از اصول و ارزشهاي اسلامي دفاع كرده‌اند كه همه‌ي اين خدمات به تقويبت اصولگرايي در حوزه‌ي افكار عمومي انجاميده است. جامعه مدرسين و جامعه روحانيت از همه‌ي اصولگرايان خدوم با قاطعيت حمايت مي‌كنند.

در پايان با درود به روح بلند حضرت سيد الشهداء (عليه السلام) و شهداي عظيم الشأن از صدر اسلام تا انقلاب اسلامي و حضرت امام خميني (رحمه الله عليه) و آرزوي عزت و عظمت نظام اسلامي و حاكميت كامل ارزشهاي الهي و سلامت و توفيقات بيشتر رهبري معظم انقلاب اسلامي و ملت شريف ايران از خداوند منان فرج هر چه سريعتر حضرت بقيه الله الاعظم ارواحنا فداه را مسئلت مي نائيم. / انه ولي التوفيق

محمد رضا مهدوي كني، دبير جامعه روحانيت مبارز تهران
محمد يزدي،رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم 
 
 
شنبه 20 آذر 1389  9:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها