0

اين روز‌ها پزشكان از درمان‌هاي طبيعي براي آلزايمر مي‌گويند

 
daneshmandan
daneshmandan
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 2202
محل سکونت : بوشهر

اين روز‌ها پزشكان از درمان‌هاي طبيعي براي آلزايمر مي‌گويند

 
قهوه، نوشيدني اعجاب‌انگيز: در فلوريدا محققان با آزمايش روي موش‌ها نشان دادند كه كافئين از پيدايش پلاك‌هاي پروتئيني كه از علائم بروز آلزايمر در مغز به شمار مي‌رود پيشگيري مي‌كند.

 

 در اين تحقيق موش‌هاي مسني انتخاب شده بودند كه به طور واضح رفتارهاي بيمارگونه‌اي از خود نشان مي‌دادند كه پس از عكسبرداري از مغز اين موش‌ها ديده شد كه تغييرات مشابه تغييرات آلزايمري در مغز بوده، از اين رو محققان با فرض مبتلا بودن اين موش‌ها به نوعي بيماري مشابه آلزايمر آنها را تحت درمان با كافئين قرار دادند كه تركيب اصلي موجود در قهوه است. پزشكان بر اين عقيده‌اند كه نوشيدن روزانه قهوه مي‌تواند بسياري از علائم مربوط به فراموشي ناشي از آلزايمر را تخفيف دهد.

 

روغن زيتون، اكسير ناياب آشپزخانه‌هاي ايراني:

نتايج مطالعات متعدد اثبات كرده كه روغن زيتون با داشتن تركيبي موسوم به Aleocanthal روند پيشگيري از آلزايمر را به طور جدي دنبال مي‌كند. اين تركيب ساختار پروتئين ADDLS را تغيير مي‌دهد كه محدود كردن و مهار اين تركيب آغازگر روند پيدايش آلزايمر به شمار مي‌رود. اگر اين تركيب به فضاي بين سلولي سلول‌هاي مغز بيماران آلزايمري اضافه شود، روند كاهش حافظه در بيمار شكل مي‌گيرد، از اين‌رو پزشكان بر اين عقيده‌اند كه افراد بويژه در سنين بالا تنها از روغن‌هاي سالم و بدون چربي ترانس استفاده كنند كه بهترين آنها روغن زيتون است.

 

زعفران ايراني: زعفران را ما ايراني‌ها فقط براي خوش‌رنگ كردن غذاهايمان استفاده مي‌كنيم، حال آن كه ثابت شده زعفران افزايش‌دهنده حافظه است و علاوه بر آن با اثرات آرامبخشي خود مي‌تواند در تسكين علائم روحي ـ رواني در آلزايمر موثر باشد؛ علائمي كه آنقدر خانواده بيمار را آزار مي‌دهد كه اغلب مجبور مي‌شوند بيمار را در مراحل شديد در مراكز توانبخشي و مراقبت از سالمندان بستري كنند، از اين‌رو توصيه مي‌شود روزانه براي اين افراد جوشانده زعفران تهيه كنيد تا در روز چند وعده آن را بنوشند.

 

 

بهبود عملكرد مغز با جينكوبيلوبا: Ginkgo biloba نام درختي است كه بتازگي مكمل‌هاي فراواني از آن در بازار‌هاي جهاني ازجمله كشورمان يافت مي‌شود. تحقيقات اثبات كرده كه اين گياه اثرات بالقوه قوي‌اي در بهبود عملكرد مغز ايفا مي‌كند.

سال 2008 در مجله معتبر jama نتيجه تحقيقي به چاپ رسيد كه نشان مي‌داد كساني كه از مكمل‌هاي اين گياه استفاده مي‌كنند، حافظه قوي‌تري نسبت به بقيه هم‌سن و سالانشان دارند و همچنين علائم آلزايمر در آنها ديرتر و با شدت كمتري بروز پيدا مي‌كرد، از اين‌رو هم‌اكنون پزشكان مكمل‌هاي جينكو بيلوبا را به همه افراد مسن و در معرض خطر آلزايمر توصيه مي‌كنند.

روغن زيتون هم از جمله تركيباتي است كه در پيشگيري از آلزايمر توانسته نقش مهمي ايفا مي‌كند.
شنبه 20 آذر 1389  4:18 PM
تشکرات از این پست
badrood
دسترسی سریع به انجمن ها