0

خبر خوش براي حل مشکل آلودگي هوا با برق هسته اي نيروگاه بوشهر

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

خبر خوش براي حل مشکل آلودگي هوا با برق هسته اي نيروگاه بوشهر

 

شنبه 20 آذر 1389 ۱۰ : ۰۲ ساعت
منبع : باشگاه خبرنگاران
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
خبر خوش براي حل مشکل آلودگي هوا با برق هسته اي نيروگاه بوشهر
با اتصال برق هسته اي نيروگاه بوشهر به برق سراسري مشکل آلودگي هوا حل مي شود...

عضو کميسيون انرژي با اشاره به خبر اتصال برق هسته اي نيروگاه بوشهر به برق شبکه سراسري کشور گفت: با اتصال برق هسته اي نيروگاه بوشهر به برق سراسري مشکل آلودگي هوا حل مي شود.
مجيد ناصري نژاد نماينده  مردم خوزستان شادگان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به خبر مسرت بخش ريس سازمان انرژي اتمي از اتصال برق هسته اي نيروگاه بوشهر به برق سراسري کشور، افزود:برق هسته اي پايه برق شبکه کشور است و باعث پايداري بيشتر برق کشور خواهد شد لذا با وصل  برق نيروگاه بوشهر به شبکه برق سراسري ، اين توانايي را خواهيم داشت که برق هسته اي را به کشورهايي که از تغيير فرکانس کمتري برخوردارند متصل نماييم.

عضو کميسيون انرژي مجلس در ادامه خاطرنشان کرد:انرژي هسته اي بعنوان يکي از انرژي هاي پاک جداي از سوختهاي فسيلي از چهار دهه پيش مورد توجه کشورهاي پيشرفته صنعتي قرار گرفته است ولي تعداد محدودي از کشورهاي درحال توسعه موفق به استفاده از اين انرژي پاک و ارزان جهت تأمين انرژي برق شده اند و ايران نيز يکي از کشورهايي است که موفق به دست يابي انرژي هسته اي صلح آميز شده است.

ناصري نژاد در ادامه با تأکيد بر مزاياي استفاده از برق هسته اي اذعان داشت:در صورت اتصال برق هسته اي بوشهر به برق هسته اي از سوخت فسيلي با محدوديت هاي زيادي مواجه هستيم، لذا برق هسته اي بسياري از مشکلات را حل خواهد کرد.

عضو کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي همچنين افزود:با استفاده از برق هسته اي مشکل آلودگي هوا رفع مي گردد و در فصول سرد سال مجبور به صرفه جويي در سوخت رساني به نيروگاه ها نخواهيم بود.

نماينده مردم خوزستان شادگان در مجلس شوراي اسلامي همچنين تأکيد کرد:برق هسته اي بسيار ارزان بوده و هزينه زيادي را به کشور تحميل نمي کند لذا در مقايسه با سوخت هاي فسيلي بسيار مقرون به صرفه است و باعث رشد و توسعه کشور مي شود./د

 
 
شنبه 20 آذر 1389  3:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها